Nie wypłoszyć pasażerów!
access_time 2004-08-20 02:17:42

Z całą pewnością do końca tego roku ceny biletów komunikacji miejskiej w Tarnowie nie zmienią się. Co będzie później? Na razie nie wiadomo. Zarząd Komunikacji Miejskiej stoi na stanowisku, że utrzymanie cen w ryzach sprzyja zatrzymaniu dotychczasowych i zyskaniu nowych klientów.

O cenach biletów na miejskie autobusy mówi się przede wszystkim dlatego, ponieważ nieustannie drożeją paliwa. - Kiedy w maju 2003 roku weszła w życie nowa, przygotowana przez nas taryfa opłat, obiecałem, że przez rok, a może i półtora roku, ceny biletów ZKM nie zmienią się. Obietnica zostanie dotrzymana - mówi Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.


Obecnie w Zarządzie trwają prace nad nową taryfą, która obowiązywać zacznie w 2005 roku. - Pod uwagę bierzemy wiele uwarunkowań - podkreśla dyrektor. - Ważny jest poziom cen paliw, możliwa wysokość dotacji samorządowej do komunikacji, obserwujemy również ruchy cen biletów w innych miastach.


Dyrektor Kluza zaznacza, iż w najgorszym razie bilety podrożałyby o 10 gr; ważne jest, jego zdaniem, by ceny nie okazały się wygórowane, gdyż ze statystyk wynika, iż tańsza komunikacja publiczna w mieście przyciąga klientów, również tych, którzy do tej pory korzystali ze swoich samochodów. - Najlepiej byłoby w ogóle nie zmieniać cen, ale czy będzie to możliwe? Jeszcze nie wiemy - dodaje dyrektor Kluza.


Przypuszczalnie z projektem nowej taryfy opłat za przewozy pasażerskie radni miejscy zapoznają się pod koniec tego roku. W ub. roku miasto do komunikacji publicznej dołożyło ok. 5 mln zł.

(ziob)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A