Jubileuszowo o zdrowiu
access_time 2004-09-27 07:51:25

Po raz dwudziesty w Tarnowie organizowane są Targi Zdrowego Życia "Ecolife". W ciągu trzech dni tarnowianie będą mieć okazję do edukacji i poznania nowych trendów zdrowego stylu życia.

Organizatorem Targów jest Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności. W tym roku impreza została wzbogacona o I Krajowe Targi Żywności Regionalnej. Przewidziano konferencję pt. "Z żywnością regionalną do Europy", konkurs o "Specjał regionalny", kiermasze, degustacje markowych produktów lokalnych. Od przedstawicieli producentów będzie można zasięgnąć wielu cennych porad.


Ideą Targów Żywności Regionalnej, poza promowaniem rodzimych producentów, jest także popularyzowanie wśród konsumentów wyrobów tradycyjnych, przysmaków regionalnych o wysokich walorach jakościowo-zdrowotnych, które mogą znaleźć zbyt także w Unii Europejskiej.


Producenci wyrobów lokalnych otrzymają wyróżnienie "Specjał regionalny", tradycyjnie zostaną też wręczone medale i wyróżnienia. Wystawcy mogą ubiegać się, dla swoich wyrobów, o znak "Żywność Atestowana".


Organizatorzy zapraszają m.in. rolników, sadowników, firmy zielarskie, pszczelarskie, gminy agroturystyczne. Przy stoiskach niewątpliwie pojawią się tłumy, bo temat zdrowia, a zwłaszcza kuchni zaczyna interesować rzesze ludzi. Impreza pełna smakowitych przysmaków rozpocznie się 1 października i potrwa przez trzy dni, w stałym miejscu, w Mościcach. (kis)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A