Mieszkania dla setki rodzin
access_time 2004-11-17 03:12:28

Ponad 100 rodzin otrzyma klucze do mieszkań w kolejnym bloku Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Budynek zostanie oddany w ustalonym wcześniej terminie - do końca grudnia. Prace wciąż trwają ale ponieważ pogoda sprzyja budowlańcom, nie powinno być opóźnień - zapewnia prezes TTBS - Wojciech Daniel.

Blok przy ul. abp. Jerzego Ablewicza ma 102 mieszkania o różnej powierzchni, od 34 m2 (najmniejsze, jednopokojowe) do 64 m2 (trzypokojowe). Budynek wykonany został z tradycyjnych materiałów, jest ocieplony i w tej chwili częściowo otynkowany na zewnątrz. Podobnie jak w przypadku poprzednich inwestycji TBS-u lokator zastanie idealny porządek przed blokiem, a wewnątrz mieszkanie gotowe do urządzenia. Mieszkania są wykończone, na podłogach leży wykładzina parkietowa, w kuchni, łazience i wc lokator zastanie podstawowe urządzenia. Do wykonania, jeśli zechce, pozostaną mu tylko flizy.


Otrzymując mieszkanie wykończone "pod klucz" można bardzo szybko uporać się z przeprowadzką. Przełom roku dla wielu rodzin będzie szczególnie wyczekiwaną chwilą. O mieszkanie ubiegają się osoby, które żyją w bardzo trudnych warunkach lokalowych. TBS oferuje pełny komfort, mieszkanie w zadbanej dzielnicy, w budynku wykonanym z materiałów ceramicznych i niezbyt dużych, a więc sprzyjających stworzeniu kameralnej atmosfery pomieszczeniach.5 października weszły w życie nowe przepisy dotyczące TBS -. Niektóre - zaznacza prezes Wojciech Daniel - dotyczyć będą lokatorów oddawanego bloku. Mieszkańców bloku przy ul. abp. Jerzego Ablewicza obowiązywać będzie wyższa stawka czynszu - 6.50 zł/za m2, ale niższa niż dotychczas kaucja.Klient TBS-u - jak pamiętamy- wpłaca kaucję, do tej pory było to 10 proc. wartości odtworzeniowej mieszkania, średnio około 8 tys. zł. Aktualnie kaucja jest 12-krotną czynszu (powierzchnia mieszkania w metrach kwadr. x 6.50 zł x 12). Średnio kaucja wyniesie teraz ok. 3,5 tys. zł. Pieniądze odkłada się na wypadek, gdyby lokator zwlekał i zalegał z opłatą czynszu, z tych pieniędzy odlicza się ewentualne szkody powstałe z winy lokatora. W momencie, gdy rodzina rezygnuje z mieszkania, kaucja jest zwracana.Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do rozpoczęcia nowej inwestycji. Budowa bloku ruszy w marcu 2005 r. TTBS- informuje Wojciech Daniel - posiada promesę kredytową Banku Gospodarstwa Krajowego. Do tej kwoty, z przyszłorocznego budżetu miasta trzeba dołożyć około 1.600 tys. Kolejny blok nie zapewni mieszkań wszystkim oczekującym. W kolejce po klucze do czynszowego mieszkania czeka 478 tarnowian. tekst i zdj. (Kis)Dziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A