Szkoły gotowe
access_time 2004-08-30 07:03:12

Za dwa dni początek nowego roku szkolnego, sporo uczniów w Tarnowie i powiecie rozpocznie naukę w odświeżonych i wyremontowanych budynkach. Większość prac powinna zakończyć się przed pierwszym września.

Największa zmiana czeka dzieci z Przedszkola nr 29 w Tarnowie. Budynek przeszedł generalny remont, na przedszkolaki czekają nowe, estetyczne sale, odnowione zostały zarówno pomieszczenia do zabawy, jak i zaplecze socjalne. W pozostałych szkołach będą to mniejsze remonty, malowanie pomieszczeń, remonty dachów. W większości powinny zakończyć się przed pierwszym września.


W tym roku przestała działać SP nr 12, która została zlikwidowana. - W przyszłym roku zmiany czekają natomiast Zespół Szkół Muzycznych, który przeniesiony zostanie na ul. Romanowicza. Ten rok szkolny ma być ostatnim, w którym młodzież uczyć się będzie w budynku przy ul. Mickiewicza. "Muzyk" jest obecnie szkołą znajdującą się w najtrudniejszej sytuacji lokalowej. W złym stanie jest również budynek Gimnazjum nr 7 przy ul. Bandrowskiego - mówi Stanisław Świerczek, dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UMT.


W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego wszystko powinno być gotowe przed pierwszym dzwonkiem. - Dużych inwestycji oświatowych w tym roku nie było, w ubiegłym oddaliśmy cztery hale sportowe. Teraz były to remonty bieżące: malowanie, remont sanitariatów, odnowienie elewacji, częściowa wymiana okien - mówi Edmund Juśko, naczelnik Wydziału Edukacji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego.


W tym roku powstanie projekt hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Gospodarki Żywnościowej w Wojniczu, budowa ruszy w przyszłym roku. W planach jest także modernizacja i budowa nowego obiektu w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej oraz budowa całorocznego pawilonu do hippoterapii w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze.


- Dyrektorzy uzupełnili także sprzęt, pomoce dydaktyczne, wyposażenie klas. W tym roku powstaną cztery nowe pracownie komputerowe z programu ministerialnego, jedna ze środków własnych - dodaje naczelnik Juśko. (baja)


 

Komentarze...