XVII Parada Konna w Klikowej
access_time 2004-09-01 08:00:20

W najbliższy weekend - 4-5 września w Klikowej odbędzie się już po raz siedemnasty Parada Konna, poszerzona o XI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół rockowy "IRA".

To dwudniowe przedsięwzięcie odbywające się na terenie Stada Ogierów w Klikowej skupia rzesze miłośników koni oraz osób preferujących aktywny wypoczynek. Organizatorzy przewidzieli także bogaty program artystyczny.


Tegoroczna parada poprzedzona zostanie Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, która rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 8 rano. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi dzień później o godzinie 10. Hodowcom nagrodzonych zwierząt wręczone zostaną upominki i dyplomy.


Uroczysta inauguracja XVII Parady Konnej w Klikowej przewidziana jest na niedzielę na godz. 13. Rozpocznie się ona występem orkiestry ze Szczucina, chwilę później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną, a następnie prezentacja ogierów w ręku. W dalszej części niedzielnej imprezy, oprócz konkursu skoków przez przeszkody, przewidziano także: pokazy walk Chorągwi Rycerstwa Ziemi Tarnowskiej, występ Klubu Tańca Towarzyskiego "EMIKA", pokaz zaprzęgów jedno, dwu i wielokonnych, rozstrzygnięcie konkursu z zakresu wiedzy rolniczej, w którym główną nagrodą jest roczna klacz, pokazy karate Klubu Sportowego Karate KYOKUSHIN, musztrę w wykonaniu kawalerzystów, pokazy brazylijskiej sztuki walki, ujeżdżanie w stylu western na koniach arabach oraz konkurs wiedzy o regionie małopolskim, w którym wygrać można m.in. sprzęt AGD i rowery.


O godz. 19.30 w dwugodzinnym koncercie wystąpi natomiast gwiazda wieczoru - zespół "IRA". Parada Konna w Klikowej zakończy się ok. godz. 22 pokazem sztucznych ogni. (JUS)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A