Wielki VII Turniej rycerski na zamku w Łęczycy.
access_time 2004-09-02 14:15:03

W ubiegły weekend na zamku królewskim w Łęczycy odbył się coroczny wielki Turniej Rycerski, który przyciąga do grodu diabła Boruty dużą ilość widzów z kraju i nie tylko.

W tym roku turniej odbył się pod patronatem tarnowskiej firmy Delta - Graphix, której właściciel Marian Maciej Dreszer piastuje urząd Kasztelana na zamku w Łęczycy.


28 sierpnia na dziedzińcu zamku królewskiego w Łęczycy rozpoczął się VII Wielki Turniej Rrycerski. Turniej rozpoczął się o godz. 10:30, a uroczystego otwarcia dokonał sam Kasztelan zamku - właściciel firmy Delta Graphix Marian Maciej Dreszer. Bractwa rycerskie zebrane na zamku złożyły Kasztelanowi hołd oraz dary. Wokół zamku umieszczono stragany stylizowane na epokę średniowiecza, w których kupcy sprzedawali swoje produkty, były nimi: miody pitne, stroje, łuki, miecze, lutnie itp. Na dziedzińcu zamku rycerze prezentowali swój kunszt w walce. Najciekawszą a zarazem najzacieklejszą walką była bitwa o miecz Kasztelana.


W przerwach turniejowych odbywały się pokazy średniowiecznych szarf i strojów przygotowanych tym razem przez żeńską część bractwa rycerskiego, a niedaleko zamku rozgrywano tak zwane "Plebeje". W zabawach plebejskich mógł wziąść udział każdy kto tylko miał na to ochotę, a najciekawszą z nich była zabawa w tak zwanego "Kręcioła". Wygranych nagradzała tarnowska firma Delta - Graphix która jednocześnie była organizatorem turnieju. Pierwszy dzień turnieju zakończył się "Biesiadą Rycerską" na zamku. Zaproszeni goście mogli zakosztować staropolskiego jadła, podziwiać pokazy ogniomistrzów i zatańczyć przy dźwiękach średniowiecznej muzyki.


Drugi dzień turnieju 29 sierpnia rozpoczął się o godz. 11:00. Tym razem na dziedzińcu zamku swoje umiejętności w jeździe na koniach zaprezentowali Kozacy. Odbył się również turniej łuczniczy, w których udział wzieli nie tylko zaprawieni w strzelaniu z łuku ale także widzowie oglądający turniej. VII Wielki Turniej Rycerski w Łęczycy zakończono o godz. 17:00 przedstawieniem wszystkich przybyłych bractw i wręczeniem nagród dla najlepszych i najwaleczniejszych rycerzy.


Więcej szczegółów na stronie www.zamek.leczyca.pl http://www.zamek.leczyca.pl/ -zdjęcia

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A