Największy sukces chóru
access_time 2004-09-06 06:59:32

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" powrócił z pierwszą nagrodą z międzynarodowego konkursu w Arezzo we Włoszech. "Puellae Orantes" pretendował do nagrody Grand Prix jako jeden z trzech zespołów uczestniczących w konkursie w Italii.

[[fotka1]] Concorso Polifonico Guido d Arezzo to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych, należący wraz z pięcioma innymi do Europejskiego Grand Prix Muzyki Chóralnej. O możliwość uczestniczenia w tym konkursie ubiegają się chóry z całego świata.


W tym roku po wstępnych eliminacjach rada artystyczna zakwalifikowała 22 zespoły z różnych państw. Polskę reprezentowały "Puellae Orantes" oraz Chór Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego z Warszawy.


- Pierwsza nagroda podczas konkursu we włoskim Arezzo to największy sukces chóru w całym dotychczasowym jego dorobku artystycznym - ocenia ksiądz Władysław Pachota prowadzący "Puellae Orantes". - W ciągu kilkunastu ostatnich lat tylko nieliczne zespoły z Polski znalazły się w gronie laureatów międzynarodowego konkursu w Arezzo, ale żadnemu z nich nie udało się tam zdobyć pierwszej nagrody.(Smol)
fot. Janusz Smoliński


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A