Gotowi na śnieg
access_time 2004-11-13 08:41:24

Meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni opady śniegu. Czy Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich jest przygotowany do nadejścia zimy?

[[fotka1]]Stanisław Pyzdek, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich: - Jesteśmy już po odprawie z firmami odpowiedzialnymi w tym roku za akcję zimową. Podobnie jak podczas poprzedniej zimy, głównymi firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie miasta będą MPGK oraz "Trans - Formers". W zimowym utrzymaniu ulic wspomagać się będziemy także pracownikami działu wykonawstwa TZDM-u. Ulice miasta podzielone są przy tym na cztery kolejności odśnieżania. Będziemy odśnieżać także po interwencjach mieszkańców. Właśnie po tych interwencjach najwięcej do powiedzenia będzie miał dział wykonawstwa TZDM-u.


Sprzęt do odśnieżania jest już, jak należy rozumieć, gotowy?- Sprawdziliśmy gotowość sprzętu i materiałów. Praktycznie akcję zimową moglibyśmy rozpocząć już w dniu dzisiejszym. Jednak, ze względu na oszczędności, będziemy starali się rozpocząć ją w ostatniej chwili. Każdy dzień Akcji "Zima" to przecież dodatkowe koszty, które obciążają budżet miasta Tarnowa.Wszystko wskazuje więc na to, że nie dacie się zaskoczyć zimie?- Nie powinna nas zaskoczyć. Cały czas śledzimy prognozy pogodowe trzymając palec na guziku. Był już zresztą weekend, kiedy mieliśmy rozpocząć akcję zimową, gdy meteorolodzy zapowiadali, że śnieg może zacząć padać.W tym roku na odśnieżanie będziecie mieli jednak mniej pieniędzy?- Ogólnie na utrzymanie czystości na ulicach miasta zmniejszono nam środki o około 300 tysięcy zł w stosunku do roku ubiegłego. Na szczęście ten rok udało się nam przetrwać w dobrej kondycji finansowej i nie brakuje nam pieniędzy. Od stycznia będzie już natomiast do rozdysponowania nowy budżet. Tak więc dopiero pod koniec przyszłego roku będziemy się martwić, czy zabraknie pieniędzy.RozmawiaŁJanusz SmolińskiDziennik Polski


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A