II Charytatywny Koncert CenterMedu - 15 stycznia
access_time 2005-01-06 08:13:42

15 stycznia 2005 roku o godzinie 19.00 w Tarnowskim Teatrze odbędzie się II Charytatywny Koncert CenterMedu. Tego wieczora w najlepszych ariach operowych i operetkowych wystąpią czołowi soliści Opery Krakowskiej w towarzyszeniu Orkiestry.

Honorowy Patronat nad Koncertem objął poseł na Sejm RP pan Aleksander GRAD, a głównym darczyńcą została Karpacka Spółka Gazownictwa. Koncert, to wielkie wydarzenie kulturalne ale także dobroczynne i towarzyskie.Koncert ma charakter charytatywny. Pieniądze z biletów oraz wszelkie inne wpływy – z licytacji cegiełek oraz bezpośrednie datki, przekazane zostaną na pomoc uczennicy Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie Martynie SNOPKOWSKIEJ. Martyna choruje na przewlekłą chorobę ziarniniakową, przeszła ciężkie grzybiczne zakażenie, z którego z trudem udało się Ją uratować. Pozostaje jednak w ciągłym leczeniu, którego koszty przekraczają możliwości najbliższych.

Zapraszamy do udziału w Gali biznesmenów, tarnowskich polityków, przedstawicieli samorządu, administracji państwowej, księży, artystów, prawników, lekarzy, dziennikarzy, ludzi wolnych zawodów i szczodrego serca, bowiem zamiarem jest, by ten koncert na stałe wpisał się w pejzaż kulturalno – charytatywny Tarnowa. By stał się swoistym noworocznym spotkaniem elit tego miasta. Także jego wizytówką i promocją, związanymi z szerokim rezonansem medialnym. Fakt, że Koncert odbędzie się po raz drugi jest najlepszym dowodem na potrzebę jego organizacji oraz zrozumienie i przychylność wszystkich ludzi dobrego serca.

Przed rozpoczęciem Gali, w trakcie antraktu i po Koncercie można będzie nabyć cegiełki świadczące o wrażliwości i potrzebie niesienia pomocy innym. Natomiast tuż przed rozpoczęciem Koncertu odbędzie się uroczyste wręczenie statuetek „Dobry dla Innych”. Tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowani zostaną ludzie o wyjątkowej wrażliwości na krzywdę innych, potrafiący dostrzec ją, pomóc, w porę zareagować. Ludzie, którym dobro bliźnich leży na sercu. Ludzie, których zwykło się nazywać DOBROCZYŃCAMI.
O tym, kim będą w tym roku zadecyduje kapituła, w skład której wchodzą prezydent Tarnowa Mieczysław BIEŃ, ksiądz dyrektor Cartiasu Antoni MIKRUT, ksiądz proboszcz Parafii Świętej Rodziny Jerzy BERDYCHOWSKI, prezes CenterMedu Marek SZCZUTOWSKI oraz przewodniczący Rady Nadzorczej CenterMedu Józef WOJNAR.

Podczas I Koncertu Charytatywnego – zorganizowanego dla Kamili ALBIN, niewidomej poetki, uczennicy II LO w Tarnowie – udało się zebrać kwotę bez mała 8 tysięcy złotych. Wydatną pomoc zaoferowały wtedy lokalne i regionalne media, za co raz jeszcze składam serdeczne podziękowania na Państwa ręce.

Program koncertu

Część pierwsza
1. G. Bizet – „Carmen” – Uwertura
2. G. Bizet – „Carmen” – „Votre toast” (A. Biegun)
3. G. Puccini – „Cyganeria” – „Si..., mi chiamano Mimi” (M. Abako)
4. Orkiestra
5. G. Verdi – „Traviata” – Lunga do lei” (V. Grokholskyi)
6. G. Puccini – „Madama Butterfly” – „Un ben di vedremo” (M. Lesiewicz)
7. G. Rossini – „Cyrulik sewilski” – Uwertura
8. G. Rossini – „Cyrulik sewilski” – „Una voce poco fa” (K. Oleś)
9. G. Verdi – „Traviata” – Brindisi (M. Lesiewicz, V. Grokholskyi)

Część druga
1. J. Strauss II – „Zemsta nietoperza” – Uwertura
2. F. Lehar – „Wesoła wdówka” – „Vilija” (M. Lesiewicz)
3. C. Millőcker – „Gasparone” – „Purpurowe róże” (A. Biegun)
4. F. Von Suppe – „Lekka kawaleria” – Uwertura
5. E. Kalman – „Mariza” – Czardasza Marizy (M. Abako)
6. F. Lehar – „Kraina uśmiechu” – „Twoim jest serce me” (V. Grokholskyi)
7. J. Strauss II – Polka – „Eljen a Magyar” lub „Ohne sorgen” lub „Wiedeńska krew”
8. J. Strauss II – „Zemsta nietoperza” – „Taki pan jak pan” (K. Oleś)
9. F. Lehar – „Wesoła wdówka” – duet „Usta milczą...” (M. Lesiewicz, V. Grokholskyi)
10. E. Kalman – „Księżniczka czardasza” – Finał „Joj mamam” wszyscy
Ewentualny bis:
E. Kalman – „Księżniczka czardasza” – „Co się dzieje oszaleję”

Dyrygent: Tomasz Tokarczyk
Wykonawcy:
Marta Abako
Małgorzata Lesiewicz
Katarzyna Oleś-Blacha
Vasyl Grokholski
Andrzej Bieguntarnow.pl


 

Komentarze...