Basia Roszak - Malarstwo
access_time 2005-01-18 15:38:51

Galeria Miejska Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza 21 stycznia o godzinie 18.30 na wernisaż wystawy: BASIA ROSZAK – MALARSTWO. Basia Roszak wyjechała w 1988 do Kanady. Obecnie mieszka na stale w Glasgow w Szkocji..

[[fotka1]]Z wykształcenia jest grafikiem komputerowym i animatorem. (HND z Grafiki Komputerowej (nagroda), oraz BSC (wyróżnienie) Sztuka Komputerowa i Animacja 2D I 3D) jednak głownie zajmuje się malarstwem. Pracuje w technice olejnej i akwareli. Maluje na płótnie używając szpachli. Nakłada cienko farbę by uwidocznić fakturę płótna. Kompozycyjnie preferuje duże formaty akwareli, delikatność linii, jaką daje piórko i tusz, a subtelność kolorów ma jedynie to podkreślać. Lubi obserwować ludzi, wyobrażać sobie, co myślą i czują... dokąd śpieszą, z kim rozmawiają przez telefon, albo kogo wypatrują siedząc samotnie przy kawie. Każdy człowiek ma niespełnione marzenia, niedokończone rozmowy, niewypowiedziane nigdy słowa, które cisnęły się na usta...(...) W wyrazach twarzy i ekspresjach ciał modeli udaje jej się uchwycić bolesne emocje. Jej twórczość jest wizjonerska, ale i przywołująca wspomnienia. (Dennis Leahy)(..) Basi prace, w lapidarny sposób ukazują złożoność ludzkich emocji, marzeń, uczuć... Proste w swych kompozycjach, pokazują jak skomplikowane bywają nasze losy i związki z innymi ludźmi. Wystarczy się tylko przypatrzeć... (Aleksandra Gbiorczyk „Polish Express”)Wystawy:

(Small Works) with Tartan Gallery in Edinburgh (November 2004)
Caressamia Gallery, Duluth, USA (November 2004)
(How I Wish You Were Here) Adeline`s Gallery, Duluth, USA (October 2004 (solo)
(Decorative Art) Hillhead Library, West End, Glasgow (October 2004)
Polish Social and Educational Society, Glasgow, West End (October 2004)
(Small Works) Visual Arts Scotland, Edinburgh (2004)
(Holmwood House) Studio West, Glasgow
(Figurative) Art Exposure Gallery, Glasgow
(Christmas show) Art Exposure Gallery, Glasgow
Kelvingrove Art Show, Glasgow
Cassachok Cafe and Gallery , Glasgow (solo)
Hillhead Library, West End Glasgow (solo)
Nancy Smillie Gallery, Glasgow


Nadchodzace wystawy: The Blyth Gallery, Manchester, UK (December 2005), Skoon Gallery, Isle of Harris, UK (April 2005)Galerie internetowe: World Artist Directory, Skoon Gallery, Tartan Gallery, Canadian Artists, Absolute Arts, D-Art, Art Archive, ArtistNationCzłonek związkow artystycznych : SSA (Society of Scottish Artists),VAS (Visual Arts Scotland),SAA (Society of All Artists)


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A