Wspomnienie o Niemenie
access_time 2005-02-02 08:12:27

W piątek o godz. 19 w Tarnowskim Centrum Kultury rozpocznie się kolejny wieczór z cyklu "Ballady wieczorową porą". Wieczór poświęcono wspomnieniom wielkiej postaci, nieżyjącego od roku Czesława Niemena, najpopularniejsze utwory przedstawi Joachim Perlik.

W styczniu, w I rocznicę śmierci wielkiego artysty, w prasie znów pojawiły się zdjęcia Czesława Niemena, poświęcono mu wiele artykułów. Na półkach księgarskich znajdziemy najnowsze książki podsumowujące dzieło Niemena. Był wielką indywidualnością - podkreślają autorzy wszystkich publikacji - człowiekiem bardzo wrażliwym i - co zaznaczał w swoich artykułach nasz redakcyjny kolega Wacław Krupiński - człowiekiem ranionym niewybrednymi atakami ludzi nijakich, zawistnych, nieznoszących cudzych sukcesów.


Wielbiciele jego talentu pozostawali mu wierni przez wiele lat. I zapewne tłumnie zjawią się na piątkowym koncercie, by przypomnieć sobie: "Sen o Warszawie", "Dziwny jest ten świat", "Pod Papugami", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Włóczęgę", "Wspomnienia", "Stoję w oknie", "Płonąca stodołę" - słowem najbardziej popularne utwory, które nucą kolejne pokolenia.

(kis)Dziennik Polski


 

Komentarze...