Tarnowskie talenty
access_time 2005-02-03 11:53:51

4 tarnowskie młode wokalistki i jeden duet, zakwalifikowały się do udziału w półfinale III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Euro-Talent. Niestety z powodu grypy nie wezmą udziału w najbliższym przesłuchaniu półfinałowym w Warszawie. Kolejne dopiero za 2 miesiące.

[[fotka1]]Ale czasem trudności mają swoje dobre strony - Iga Porada, Anna Łabno, Joanna Partyka, Paulina Jaglińska i Ewa Czapla, którymi opiekuje się w Pałacu Młodzieży Pani Małgorzata Boruch, mają więcej czasu na przygotowanie się do udziału w konkursie.W ubiegłych latach w jury „Euro-Talent” zasiadali m. in. Artur Orzech, Marek Sierocki, Krystyna Prońko, Marek Wiernik, Sara May, Tomasz Grabowski, Tomasz Gałkowski, Alicja Kazaniszyn.
W małej salce wokalnej Pałacu Młodzieży Iga Porada śpiewa „Piosenkę Róży” i pracuje nad choreografią swojego występu. Trzeba poczuć, jak to jest mieć płatki róży, by piosenka nabrała realizmu.[[fotka2]]Młodziutka Nadia Lachgar, której przepiękny głos mogliśmy ostatnio słyszeć w foyer tarnowskiego teatru, w czasie spotkania z cyklu „Na skrzydłach po drabinie”, teraz przygotowuje piosenkę „Bal Arlekina”. Na Euro-Talent niestety nie pojedzie – regulamin konkursu określa wiek uczestników od 12 roku życia wzwyż, a Nadia ma dopiero 11 lat.Ostatnio Iga i Nadia zajęły wysokie miejsca na Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Nadia zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, Iga zaś otrzymała wyróżnienie.Wokalistki z Pałacu Młodzieży czeka też w czerwcu Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie. Dziewczętom i Pani Małgosi Boruch życzymy kolejnych sukcesów i osiągnięć artystycznych. 

Komentarze...