Prezentujemy zespół SUNFLOWER
access_time 2005-02-12 09:49:29
Początki powstania zespołu można datować na rok 1994. Ponad dziesięć lat temu, Robin (Rafał Burkat - gitara) wraz z innymi tarnowskimi muzykami, postanawia stworzyć zespół grający dość energiczną muzykę.
[[fotka1]]Stylistyka wczesnego SUNFLOWER to wypadkowa dźwięków określanych mianem - Grunge i Hard Core. Od samego początku, aż do chwili obecnej wokalistą zespołu jest Rea (Paweł Pierzchała).

W ciągu dziesięciu lat przez zespół przewinęło się wielu muzyków. W czerwcu 2000 roku do zespołu doszedł Larz (Marcin Duchnik - perkusja i wokal), grający wcześniej m. in. w zespołach (Warhead i Bobby Peru). W styczniu 2001 roku do zespołu powraca basista - voyteck (Wojciech Stach), grający wcześniej m. in. w SUNFLOWER, W.W.C i Bobby Peru. W lutym 2002 roku zespół decyduje się na drugiego gitarzystę. Osobą braną pod uwagę jest Adik (Adrian Bogacz), grający wcześniej m .in. w zespołach Warhead i Hog.

Orientacje muzyczne grupy ewoluowały na przestrzeni lat od klimatów post-grunge’owych do thrash-core’a granego w chwili obecnej. Za inspiracje muzycy Sunflowera uznają dokonania takich wykonawców jak: Pantera, Machine Head, Biohazard, Down czy Slayer.

Hołdując rockowym i metalowym tradycjom, SUNFLOWER startował w licznych lokalnych plebiscytach i zdołał uplasować się w czołówce tarnowskich grup muzycznych. SUNFLOWER jest postrzegany jako dobry zespół koncertowy, czego dowodem są wspólne koncerty u boku takich wykonawców jak: ILLUSION, HEY, HOUK, CLOSTERKELLER, MAREK PIEKARCZYK oraz liczne występy w wielu miastach Polski, a także w komercyjnych stacjach telewizyjnych. W dorobku kapeli znajduje się kilka płyt demo.

W chwili obecnej SUNFLOWER wydał swój promocyjny materiał, zatytułowany "Seeds of Wrath". Realizacją studyjną w SPECTRUM Studio zajął się Leszek Łuszcz - znany ze współpracy z takimi artystami jak Siedem, Ziyo, Wilki czy Jacek Dewódzki i Rewolucja. Własnie utwór Domination z tej właśnie płyty w swoim debiucie na BisLiście uplasował się na 8 miejscu.

Zapraszamy do wysłuchania jednej z piosenek w naszym radiu internetowym! Link poniżej.
Komentarze...