Reggae w "Przepraszam"
access_time 2005-03-30 03:38:04
W czwartkowy wieczór – 31 marca o godzinie 20.00 w klubie studenckim„Przepraszam” zagra najlepsza polska grupa reggae - „Habakuk".

Zespół Habakuk powstał w 1990 roku w Częstochowie. [[fotka2]]Przez 13 lat istnienia dał się poznać od jak najlepszej strony fanom muzyki reggae, nie tylko w naszym kraju. W tym momencie jest uznawany za jedną z czołowych grup tego gatunku. Dowodem na to są znakomite recenzje w prasie jak również zaproszenia na liczne festiwale zarówno w Polsce jak i za granicą.Pierwsza płyta - "Mniam! Mniam! REGE " - wydana w 1999 roku wprowadziła sporo zamieszania w polskiej muzyce oraz spotkała się ze znakomitymi recenzjami
w największych opiniotwórczych magazynach muzycznych. W ślad za recenzjami poszły propozycje koncertów. W 1999 roku zespół występował jako support przed niekwestionowaną gwiazdą światowego reggae - angielskim [[fotka3]]mistrzem - Mad Professorem & Macka B. Koncerty odbyły się w Chorzowie i Warszawie. W tym samym roku występ Habakuka na żywo mogła zobaczyć cała Polska - festiwal "Tam gdzie biją źródła" na Równicy w Ustroniu był transmitowany przez Drugi Program Telewizji Polskiej. Habakuk grał tam obok m.in. Zion Train i Juniora Delgado. W 2000 roku zespół uczcił jubileusz dziesięciolecia istnienia wydawnictwem "RUB PULSE" które tak jak poprzednie nie przeszło bez echa. Habakuk wystąpił w 2001 roku na "Przystanku Woodstock" w Żarach. Później niejednokrotnie koncert był pokazywany w programie "Kręcioła" w Telewizji Polskiej. Zespół promuje swoją trzecią płytę: "Muzyka Słowo Liczba Kolor". Gościnnie w nagraniach wzięli udział Ziut Gralak (współpracuje m.in.z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojką) oraz Mateusz Pospieszalski - na co dzień sekcja dęta zespołu Voo Voo; Ania Patynek (m.in. Orkiestra Na Zdrowie) - na instrumentach perkusyjnych oraz wielu innych zaprzyjaźnionych muzykówBilety będą sprzedawane przed koncertem (10 zł). 

Komentarze...