Zlot BMW
access_time 2005-10-05 20:30:54
"Takiego auta nie da się nie kochać" - mówili uczestnicy II Małopolskiego Zlotu BMW. Ponad sto samochodów marki BMW wjechało na Rynek tarnowski. "Pomysł spotykania się jest tak stary, jak stare są BMW" - twierdzi organizator spotkania Marcin Pleciak

Zloty właścieli BMW odbywają się kilka razy w roku. Zjeżdżaja się w różnych miastach w całej Polsce.  "W Tarnowie jesteśmy raz w roku - na zakończenie sezonu wiosenno-letniego - mówi Marcin Pleciak, organizator tarnowskej imprezy.  W tym roku mamy drugą edycję, II Małoplski Zlot BMW 2005. Pomysł spotykania się jest  tak stary, jak stare są BMW. BMW to dealerzy fascynaci od 1928 roku. Od tamtego casu ludzie organizują się w kluby, chcą razem dzielić swoją pasję i pomagać sobie".

 

Robert z Tuchowa jeździ starym BMW E 36. Pod maską ma 115 koni. "Takiego auta nie da się nie kochać" - twierdzi. Organizator zlotu Marcin Pleciak ma podobne zdanie. "To wielka miłość. Tu są samochody, które mają po 20 lat. To nie są auta do szpanowania, ale samochody przy których poświęca się ostatnie pieniądze i ostatni wolny czas. Samochody, o które są zazdrosne nasze kobiety. Najstarszy samochód tutaj to Baur Top Cabriolet z 1980 roku" - stwierdza organizator.

 

Właścicielami "beemek" są również dziewczyny. Bardziej racjonalnie podchodzą do sprawy. "Nie ma miłości kobiet do BMW. Nie można kochac auta. Dla mnie to przyjemność, hobby" - mówi Basia. Jej mąż Jurek widzi w tym hobby coś więcej, może nawet miłość. "Zawsze coś jest do zrobienia przy naszych samochodach" - podsumowuje.

 

Kolejny sezon zacznie się  w maju, kwietniu. Będą spotykać się - st Pomorzu, w Kielcach, Toruniu. Zjazdy są dwudniowe - pierwszy dzień należy dla klubowiczów - poznają się, integrują. "W drugim dniu pokazujemy się w mieście, prezentujemy nasze samochody - kończy organizator II Małopolskiego Zlotu BMW - Marcin Pleciak.

 

BMW to nie tylko szpan, a może trzeba powiedzieć, że przede wszystkim miłość. To łączy uczestników zjazdu. Mają wspólne hobby i potrafią się nim dzielić.

 

BB

 

 

 

 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A