Pamięć o żołnierzach
access_time 2005-10-20 10:18:27
Tarnowskie PTTK ogłosiło po raz kolejny Konkurs Wieńców Nagrobnych 'Żołnierska Pamięć', pod patronatem starosty tarnowskiego. Adresowany jest do ośrodków kultury, szkół, stowarzyszeń.
Zadaniem uczestników jest wykonanie wieńca nagrobnego w barwach i z godłem wybranego państwa biorącego udział w I wojnie na terenie Galicji.

Konkursowe prace zostaną ocenione 7 listopada, a dzień później uczestnicy złożą uroczyście wieńce na cmentarzach żołnierzy poległych w I wojnie światowej.

Drugi konkurs, łączący się także z pamięcią o wydarzeniach wojennych, będzie sprawdzianem wiedzy o bitwie pod Łowczówkiem. Organizowany jest przy współudziale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie.

Mogą wziąć w nim udział 3-osobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Konkurs w formie quizu zaplanowano 4 listopada br. w siedzibie ZSzP w Tuchowie.

Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 24 października na adres:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Bogusław Maciaszek, ul. Reymonta 19, 33-170 Tuchów, tel. /fax. - 652-58-19.

Publiczne ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o bitwie i wręczenie nagród nastąpi 8 listopada na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku. Będzie połączone z zakończeniem XVII Rajdu Łowczówek 2005.(mab) %%br%%

Dziennik Polski.
Komentarze...