Zemsta operatora?
access_time 2005-12-06 16:14:21
Wczoraj wielu abonentów telefonicznych w Tarnowie, ale pewnie i w całej Polsce, nie mogło się gdziekolwiek dodzwonić. Miało to związek z nowym sposobem wybierania numerów strefowych, jak i niedostatkiem informacji na ten temat.

Nie wszyscy abonenci, którzy w poniedziałek chcieli rozmawiać "lokalnie" i przed wybieraniem numeru właściwego - zgodnie z zaleceniem TP - wybrali numer kierunkowy strefy, uzyskali połączenie. W słuchawce usłyszeli krótki komunikat: Wybrany operator nie wykonuje połączeń strefowych.

 

Przez długi czas osoby te były bezradne, podejrzewając, że nowy system połączeń nie zadziałał na czas albo że ma się do czynienia z awarią. Oburzeni sytuacją nasi czytelnicy dzwonili do naszej redakcji z prywatnych "komórek", prosząc o interwencję i wyjaśnienie tej sprawy.

 

W "Błękitnej Linii" TP wyjaśniono nam, że wspomniana sytuacja dotyczy tych abonentów, którzy wcześniej podpisali umowę z innym operatorem na realizację połączeń międzystrefowych (międzymiastowych), np. z Netią. To oni, mimo że wybierali 10-cyfrowy numer, nadal nie mogli dodzwonić się np. do swojego sąsiada.

 

- Trzeba wybrać najpierw prefiks TP 01033, potem kierunkowy i na koniec 7-cyfrowy numer abonenta - pouczyła nas pracownica "Błękitnej Linii". Sprawdziliśmy. Działało.

 

Osobną sprawą jest, dlaczego klienci innych operatorów nie zostali uprzedzeni o nowej sytuacji. Kto powinien to zrobić? Sami operatorzy? W informacjach, które ukazywały się w mediach, TP twierdziła jedynie, że od 5 grudnia, przed każdym połączeniem telefonicznym, trzeba wybrać numer kierunkowy i numer abonenta. Ale dotyczyło to jedynie klientów TP. Inni muszą za każdym razem wybierać 14 cyfr! Zemsta dawnego, porzuconego operatora?

 

Wczoraj na stronach internetowych Netii SA (prefiks 01055) znalazła się informacja o tym, że "mogą wystąpić problemy techniczne wynikające z bezprawnego blokowania połączeń lokalnych przez TP niezależne od Netii". Znajduje się także wiadomość o tym, iż "Netia wystąpiła do Prezesa URTiP z żądaniem wydania decyzji administracyjnych uniemożliwiających TP stosowanie powyższej blokady".

 

 Wiesław Ziobro

 

www.dziennik.krakow.pl


 
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A