Orkiestra zagrała!
access_time 2006-01-08 20:14:14
W tym roku pieniądze zebrane na XIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą przekazane na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na promocję nauki pierwszej pomocy. Tarnowianie w tym roku włączyli się do akcji powiększając kwotę zebraną w całej Polsce.

Wydawało się, że woluntariuszy było dzisiaj więcej na ulicach naszego miasta niż samych mieszkańców. 250 młodych ludzi od samego rana stała pod kościołami i na Rynku, kwestowała na głównych ulicach Tarnowa. Akcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Koło godziny 18 organizatorzy podali kwotę przeliczoną do tej godziny - było to ponad 30 tysięcy złotych, 1dolar, 5 funtów, 3,30 EURO, 10 koron norweskich, 17 koron słowackich, 10 funtów chorwackich.

 

Z każda minutą kwota ta się powiększała. Do 17.15 woluntariusze zbierali pieniądze. A na deskach sceny przy ulicy Wałowej i Brodzińskiego działo się dużo i było głośno. Występowały przedszkolaki i młodzież. W drugiej części koncertu wystąpił zespół "Sweet Revenge" i rycerze Bractwa Rycerskiego Gladi Amici. Gościem był zespół "Chrząszcze".

 

Tymczasem na Allegro ciągle trwa aukcja internetowa. Najwyższą cenę do tej pory uzyskał złoty medal żużlowców Unii Tarnów - 1825 złotych. Cena ciągle idzie w górę. Koszulka z autografami "Złotek" również cieszy się popularnością a ostatnia propozycja ceny to 865v złotych. Tarnowskie Srebrne Serduszko na razie można kupić za 161 złotych.

 

Mróz dzisiaj ściskał, ale przed sceną na koncercie finałowym nie brakowało mieszkańców Tarnowa. Oby kwota, którą przekażemy była jak najwyższa.

 

BB

fot. Marcin Bittner

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A