Starodąbrowska po zmianach
access_time 2006-01-16 22:06:27
O korkach i trudnościach w pokonywaniu skrzyżowania - ulica Lwowska i Starodąbrowska pisaliśmy już wielokrotnie. Od początku wprowadzenia tam zmian kierowcy narzekają. W godzinach szczytu był to istny węzeł gordyjski, który miejmy nadzieję został wreszcie rozwiązany.

Do tej pory kierowcy poruszający się ulicą Starodąbrowską od ulica Mickiewicza jadąc na wpost musieli używać pasa środkowego. Od soboty ta sytuacja uległa zmianie. Pas środkowy jest zarezerwowany tylko dla skręcajacych w lewo. Na wprost można przejechać używając pasa prawego (oczywiście z tego pasa skręcamy też w prawo).

 

To nie koniec zmian. Na skrzyżowaniu pojawiły się także dwie zielone strzałki do warunowego skrętu w prawo - od stroy północnej na ulicy Starodąbrowskiej oraz na ulicy Lwowskiej od strony wschodniej.

 

Zmiany są testowane. W sobotę nie wszyscy dostosowali się do nich, nie patrząc na sygnalizację i znaki, tylko jeżdżąc na pamięć. Szybko przyzwyczajamy się do innowacji. Miejmy nadzieję, że to ostatnia na tym skrzyżowaniu i dzięki niej kierowcy przestaną narzekać na korki w tym punkcie miasta.

 

BB

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A