Propozycje Radia Kraków
access_time 2006-03-23 12:52:18
Radio Kraków, w związku z nadchodzącą pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II postanowiło dla swoich słuchaczy przygotować bardzo ciekawą propozycję zarówno programową jak i wydawniczą. Od 24 marca rusza specjalny program dotyczący wszystkiego co związane z zeszłorocznymi wydarzeniami. Dla słuchaczy przygotowana została specjalna płyta z nagraniami z tego właśnie okresu
Płyta papieska

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II Radio Kraków wydaje wyjątkowy album płytowy. Na dwóch krążkach znajdą się najważniejsze relacje reporterskie, serwisy, rozmowy i reportaże, dokumentujące wydarzenia sprzed roku. Na płytach zostały zgromadzone  materiały dźwiękowe, stanowiące  wyjątkowy zapis  8 dni – ostatniej „duchowej” pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Nasi reporterzy utrwalili  emocje które towarzyszyły nam  wszystkim w tych szczególnych dniach: żal, smutek, rozpacz i cierpienie. Towarzyszyliśmy wiernym w modlitwach, odwiedziliśmy Wadowice, Zakopane, Niegowić, Kalwarię, miejsca tak bliskie Papieżowi. Napotkani przez nas ludzie opowiedzieli, jakie miejsce zajmował w ich życiu Jan Paweł II, co zmienił Jego pontyfikat i co oznacza dla nas Jego odejście. Są to rozmowy niepowtarzalne, szczere, głębokie i bardzo osobiste.

Przygotowanie  merytoryczne materiałów na płytę oraz o edycja - zespół Radia Kraków. Wydawnictwo ma charakter ekskluzywny i zostało sfinansowane przez sponsora (Zakłady Azotowe w Tarnowie). Płyta będzie rozdawana naszym słuchaczom, przede wszystkim podczas programu w dniu 2 kwietnia. O zawartości płyty można przeczytać na www.radiokrakow.pl, wchodząc na podstronę "W RADIU".

Program specjalny

Już od  24 marca codziennie Radio Kraków będzie emitowało relacje, komentarze i wywiady związane z uroczystościami obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Z Watykanu, nasz dziennikarz Damian Kwiek, będzie relacjonował rozpoczęcie konsystorza,  ceremonię obrzędu nałożenia biretu, wręczenia bulli nominacyjnej Kardynałom, nadania  nominacji kardynalskich, w tym również oficjalnej nominacji dla Stanisława Dziwisza.

Najważniejsze wydarzenia dotyczące obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II odbędą się w Krakowie i o nich będziemy informować na bieżąco.

1 kwietnia od godziny 16.00. na naszej antenie nadawać będziemy specjalny program.
O 16.00. rozpoczniemy transmisję z katedry na Wawelu - (Ingres kardynała Stanisława Dziwisza oraz zakończenie krakowskiego etapu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II),

2 kwietnia transmitować będziemy uroczystości w Łagiewnikach o godzinie 10.30 oraz wieczorną Drogę Krzyżową i uroczystości przed Oknem Papieskim. Program, oprócz aktualnych relacji reporterskich, wypełnią nasze materiały sprzed roku, te które znalazły się na płycie. W tym dniu nie będziemy nadawać reklam a programowi będzie towarzyszyć specjalna oprawa muzyczna.

%%br%%
Komentarze...