Tarnów jednak bez kosza?
access_time 2006-10-03 08:45:19
Jak podała oficjalna strona Dominet Basket Ligi tarnowska ekipa nie została dopuszczona do najbliższego sezonu koszykarskiego. Podobny los spotkał Astorię Bydgoszcz. Obie dryżyny nie spełniły wymogów formalnych.
Tarnowianie od dłuższego czasu nie byli pewni startu w rozgrywkach 2006/2007. Brakowało dopiętego budżetu, problem pojawiał się także przy najbardziej prozaicznych kwestiach. Dopiero niedawno ogłoszono, że zespół na pewno pojawi się na parkiecie. Jak widać, plany pokrzyżował tarnowskim działaczom zarząd Dominet Basket Ligi.

Wg relacji na stronie PLK, "Oba zespoły nie spełniły części z warunków formalnych, którymi były: rozliczenie z ZUS i Urzędem Skarbowym, brak długów wobec ligi, PZKosz i FIBA, przedstawienie projektu budżetu w wysokości co najmniej 1,5 mln złotych oraz rozliczenie się (spłacenie lub ugody) z ewentualnymi dłużnikami."

Co zatem z Jaskółkami w najbliższym sezonie? Możliwe, że jeszcze nie wszystko stracone. Oba kluby mają do czwartku czas na odwołanie się. Jeśli argumenty tarnowskich włodarzy będą wystarczające, całe to zamieszanie zakończy się happy endem.

informacje podano za serwisem www.plk.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A