Pielgrzymka - dzień 2
access_time 2006-08-19 08:49:17
Pielgrzymi po nocy spędzonej u gościnnych gospodarzy okolic Szczepanowa i Zabawy, wyruszyli w kolejną część pielgrzymki. Tym razem postanowliśmy towarzyszyć części A, którą czekało nie lada wydarzenie. z trzech grup do ślubu miały przystąpić pary młode.

Dzień nie rozpoczął się dla nas zbyt udanie. Poza tym, że do Tarnowa jakoś dotarliśmy, nie można powiedzieć, żeby droga w kierunku Szczepanowa i miejscowości Bucze upłynęła spokojnie. Błądziliśmy chwilę po lasach, aby dotrzeć na miejsce nieco spóźnieni. W związku z tym przejechaliśmy jedynie obok poszczególnych grup i poczekaliśmy na ich wejście już w Okulicach. Sanktuarium Maryjne, w którym od 22 lat zbierają się pielgrzymi na obiad, było w trakcie przygotowań do ich przyjęcia.

 

Udało się nam również zrobić zdjęcia pozostałej części grup (1-13). O godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, w trakcie której w związek małżeński wstąpiło 3 pary pilgrzymujące w kierunku Jasnej Góry. Radość przepełniała wszystkich uczestników tego nabożeństwa i trzeba przyznać, że taki sposób na pobranie się, ma swój urok, szczególnie kiedy Młodzi związani są z PPT od kilku lat.

 

Magiczne miejsca są charakterystyczne dla pielgrzymki na Jasną Górę. Niesamowite jest również przyjęcie podróżnych w Mikluszowicach. Najpierw muszą oni przejść po cienkiej kładce przez rzekę Rabę, a następnie witani są przez mieszkańców tej miejscowości. Tylko części grupy A dane jest słyszeć muzykę graną przez orkiestrę i wziąć udział w tańcach, ale trzeba przyznać, że takie chwile są budujące.

 

Na koniec jak zwykle zwrot w kierunku noclegu, podział na odpowiednie grupy i po kąpieli czas na apel. Podsumowanie dnia będzie zapewne pełne przemyśleń i modlitwy w intencji rodziców i matek, aby poznali w sobie dary, którymi mogą obdarować swoje dzieci i, aby dzieci poznały w sobie piękno, rozwijały je i potrafiły obdarowywać nimi swoich rodziców.

 

Jutrzejsza relacja będzie nadawana już całkowicie z trasy i pewnie nie obędzie się bez problemów, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

%%br%%Michał Stańczyk i Mateusz Śliwa

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk@tarnow.net.pl


Posłuchaj pamiętnika pielgrzyma:

Komentarze...