EKOŚWIAT po raz siódmy
access_time 2006-09-18 13:16:36
Jutro rano w kinie Marzenie rozpocznie się VII edycja Przeglądu Filmów Ekologicznych - EKOŚWIAT. Przedszkolaki będą mogli obejrzeć "Epokę lodowcową 2", młodzież gimnazjalna - "Bambi" a licealna "Marsz pingwinów".

Filmy zaprezentowane  zostaną w dniach 19 – 21 września 2006 roku. W ciągu trzech dni przeglądu wyświetlone zostaną po trzy filmy, z których każdy adresowany jest do innej grupy wiekowej, zaczynając od dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły podstawowej, poprzez młodzież gimnazjalną i młodzież licealną. Tak więc, każdego dnia program przedstawia się następująco:

 

8.30 – „Epoka lodowcowa 2” reż. Morgan Spurlock

10. 30 – „Bambi” reż. Frederik Du Chan

12. 00 – „Marsz pingwinów“ reż. Claude Nuridsang, Marie Perennou.

 

Ponieważ założeniem organizatorów jest poprzez prezentację ciekawych filmów o tematyce związanej z przyrodą i otaczającym nas środowiskiem naturalnym, propagowanie wśród młodzieży tematyki ekologicznej, uwrażliwianie jej na piękno otaczającej nas przyrody i wartości płynące z jej ochrony cena biletu na projekcję jest symboliczna i wynosi 2 zł, a bilety można nabyć w kasie kina lub dokonać rezerwacji indywidualnych czy grupowych w kinie Marzenie pod tel. (0-14) 6 888 885.

 

Dodatkowo Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa „Odcienie przyrody” prezentowana w hallu Kina. Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej propozycji zwracając się zarówno do młodych widzów jak i do ich opiekunów i pedagogów, aby propagowali to co dla nas najważniejsze czyli uwrażliwiali na otaczający nas świat natury i środowiska a udział w naszym przeglądzie filmowym na pewno w tym będzie pomocny.

 

Festiwal organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa wraz z Tarnowskim Centrum Kultury.


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A