"Głosując - wygrywasz"
access_time 2006-11-07 16:39:36
Najmłodsze pokolenie tarnowian, startujących w wyborach do Rady Miejskiej, postanowiło zjednoczyć siły w walce o jak najlepszą frekwencję wyborczą. Przy okazji tej konferencji przedstawili również wspólne propozycje rozwiązań dla tego miasta.
Wspólnie, przy jednym stole zasiedli: Agnieszka Babuśka (KW PO), Kamil Wójcik (KW Tarnowianie), Maciej Wietrzyk (KW SiNT) oraz Jakub Kwaśny (KW Lewica i Demokraci). Celem ich jest przybliżenie obywatelom konieczności wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Samo hasło "Głosujesz - wygrywasz" ma sugerować faktyczną potrzebę angażowania się w życie publiczne także obywateli.

O konieczności namawiania do głosowania mówi Jakub Kwaśny: "Zebraliśmy się tutaj, aby wspólnie zaapelować do mieszkańców naszego miasta o udział w wyborach samorządowych. Według nas są to najważniejsze wybory, ponieważ dotyczą bezpośrednio nas wszystkich, naszego miasta, naszego województwa i podwórka."

Młodzi politycy zapewniają, że głosowanie na ludzi w ich wieku, zapewnia przede wszystkim inne spojrzenie na dzisiejszy Tarnów. Nowe i bardziej otwarte, ze świeżymi pomysłami. Są w stanie w ramach idei zjednoczyć się ponad podziałami, wspólnie realizować plan, który zmieni oblicze miejsca w którym żyją.
Mimo różnych przekonań politycznych udało się znaleźć wspólną drogę do lepszej sytuacji w naszym mieście. Zgodnie deklarują obniżenie podatków od gruntów i transportu, zadbanie o bezpieczeństwo w mieście. Nie zapominają również o konieczności zwrócenia uwagi na porządek jaki w nim panuje. Zalegające na trawnikach i chodnikach zwierzęce odchody, brak wystarczającej liczby koszy na śmieci i wiele uciążliwych drobnych spraw, kreujących wizerunek miasta w naszych oczach

Agnieszka Babuśka zapowiedziała silne prace, mające na celu maksymalne przyspieszenie budowy autostrady Kraków-Tarnów-Rzeszów-Medyka, co pozwoli na łatwiejsze pozyskiwanie inwestorów, a także ułatwi komunikacje z największymi aglomeracjami w naszym regionie. Podobne działania będą miały na celu wypromowanie Tarnowa, jako miasta przyjaznego dla rozwoju biznesu. Konieczne będzie zmodernizowanie również dróg miejskich, które usprawnią poruszanie się w jego centrum, a także na trasach przelotowych.

Ważnym punktem wspólnych działań będzie wprowadzenie w Tarnowie szczególnego nadzoru nad osiedlami mieszkalnymi. Sypialniana część naszego miasta jest uważana za jedną z najniebezpieczniejszych. Wprowadzenie monitoringu i lepsze zagospodarowanie czasu młodym ludziom, ma pomóc w przekonaniu mieszkańców tych rejonów Tarnowa, że wieczorne przechadzki mogą być bezpieczne i wolne od niepotrzebnego stresu. Ponadto lepsza współpraca ze szkołami, udostępnianie hal sportowych mieszkańcom tych miejsc, ma mieć pozytywny wpływ na samopoczucie tarnowian.

Do wyborów pozostało już tylko 5 dni, a zatem niewiele czasu na podjęcie ostatecznych decyzji. Po powstaniu nowej Rady będziemy mogli się przekonać, na ile zapowiedzi będą realizowane. Oby w jak największym stopniu udało się wprowadzić w życie ambitny plan uczynienia Tarnowa miastem bezpiecznym i przyjaznym. Taka potrzeba jest jasna i czytelna dla wszystkich jego mieszkańców.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A