Stowarzyszenie Młodych Małżeństw „Pod sercem”
access_time 2007-01-30 08:48:56
Stowarzyszenie Młodych Małżeństw „Pod sercem” powstaje w Tarnowie. Jest to inicjatywa kilkunastu małżeństw wywodzących się z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa”. Będzie to organizacja zrzeszająca młodych katolików świeckich, zaangażowanych w życie Kościoła.
- Takie Stowarzyszenie było oczekiwane i jest potrzebne – przekonuje w rozmowie z KAI ks. Artur Ważny, tarnowski duszpasterz akademicki. – Młode małżeństwa nie znajdują już oferty dla siebie w duszpasterstwie studenckim, a bardzo chcą się angażować w życie Kościoła – podkreśla ks. Ważny. Jego zdaniem, oferta kierowana przez parafie do starszych małżeństw i rodzin, nie odpowiada młodym. – Może jest nie na te czasy – argumentuje duszpasterz. Stąd pojawił się pomysł założenia nowego stowarzyszenia.

Rejestracja organizacji ma nastąpić wiosną. Założyciele „Pod sercem” już teraz mają konkretną ofertę dla młodych małżeństw i rodzin. Proponują zajęcia w szkole rodzenia, poradni rodzinnej, chcą pomagać w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych i promować naturalne metody planowania rodziny.

W przyszłości planowane jest uruchomienie punktu informacyjnego dla małżeństw mających problemy płodnością. Tam uzyskają one pełną wiedzę na temat wyznaczania w cyklu okresów największej płodności, otrzymają kontakty do najlepszych specjalistów w Polsce, którzy prawidłowo diagnozują i leczą niepłodność, nie stosując jednocześnie technik wspomaganego rozrodu sprzecznych z nauczaniem Kościoła.

KAI
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A