Policja apeluje - nie wpuszczać nieznajomych!
access_time 2007-05-10 10:13:17
Policja uczula mieszkańców naszego mista na problem kradzieży. Tylko wczoraj odnotowano trzy tego typu zdarzenia. Najwięcej, bo około 10 tysięcy dolarów, stracił Tarnowianin, który wpuścił do swojego mieszkania obce osoby.

Spora suma należąca do Tarnowianina mieszkającego przy ul. PCK padła ofiarą kradzieży. W dniu 8 maja ok. godz. 14.00 zjawiły się w jego mieszkaniu dwie kobiety prawdopodobnie narodowości romskiej . Jedna z nich odwróciła uwagę mężczyzny , a w tym czasie druga przeszukiwała mieszkanie po czym skradła z kieszeni marynarki wiszącej w szafie pieniądze w kwocie 10 tysięcy dolarów.

Policjanci z Komisariatu policji w Wojniczu zatrzymali 17-latka, mieszkańca Nowego Sącza, który w dniu 8 maja w autobusie PKS w miejscowości Bieśnik gm. Zakliczyn groził użyciem siły 18-latkowi, mieszkańcowi m. Podole Górowa, a następnie skradł mu telefon komórkowy o wartości 400 zł. U sprawcy w czasie przeszukania odnaleziono skradziony telefon komórkowy. Zabezpieczono także drugi aparat telefoniczny, który - jak okazało się po sprawdzeniu - również pochodził z kradzieży ( został utracony w Zakopanym w 2006r.). Sprawca został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań i będzie odpowiadał za przestępstwo rozboju.

Do kradzieży doszło też w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Jej ofiarą padł 45-letni mieszkaniec Tarnowa. Sprawca wykorzystał nieuwagę mężczyzny , a następnie z kieszeni jego kurtki skradł skórzany portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową oraz pieniędzmi w kwocie 150 zł.

Komentarze...