Zastępca komendanta tarnowskiej Policji przeszedł na emeryturę
access_time 2007-05-16 15:40:37
Jerzy Hebda, wieloletni pracownik Policji, a ostatnio jeden z ważniejszych funkcjonariuszy tarnowskiego komisariatu, dziś w sposób oficjalny przeszedł w stan spoczynku.

Z dniem 16.05.2007 roku rozstał się z mundurem, odchodząc na wysłużoną emeryturę I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie nadkom. mgr Jerzy Hebda. Na uroczystym spotkaniu, żegnając się z kadrą kierowniczą jednostki przypomniał swoją karierę zawodową.

Pracę rozpoczął w 1969 roku jako funkcjonariusz pionu kryminalnego w Brzesku. Później awansował do Wydziału Kryminalnego KWMO w Tarnowie uczestnicząc w wykrywaniu najtrudniejszych wówczas spraw. W 1978 r nie z własnej winy zmuszony był wyemigrować za granicę, ale zmiany demokratyczne w Polsce pozwoliły mu ponownie ubrać mundur.

Na początku został komendantem Komisariatu Policji w Borzęcinie. Następnie Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie, Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji, a ostatecznie I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie odpowiadając za piony Ruchu Drogowego i Prewencji.

W okresie pracy w naszej jednostce wdrożył wiele cennych, uznanych w kraju pomysłów. To on stworzył grupę „Blokersów”. Jego pomysłem były działania o krypt. „Zamknięcie Miasta”, „Rękaw” czy „Dyskoteka”.

Komentarze...