Polski biegun ciepła coraz gorętszy
access_time 2007-08-29 16:38:44
I to nie za sprawą pogody, tylko „Strefy Żywiołów”. Dziś, punktualnie w południe na tarnowskim Rynku zapłonęło siedem tzw. Pieców Węgierskich.
fot. Michał StańczykWszystko to w ramach „Strefy Żywiołów”, czyli spektakularnego, plenerowego wypalania rzeźb, która trwa dziś i jutro (29-30.08.2007 r.). Każdy z pieców może osiągnąć temperaturę 1300ºC, w sumie wszystkie piece dają więc 9100ºC. To czyni z Tarnowa, polskiego bieguna ciepła, „Najgorętsze Miejsce na Świecie”! Bo tak gorąco nigdzie na świecie dotąd nie było. Dzieje się to tylko w ramach „Strefy Żywiołów”, imprezy, nad którą patronat objął Prezydent Miasta Tarnowa – Ryszard Ścigała.

Jest to pierwsze zakrojone na tak wielka skalę przedsięwzięcie na świecie. Rzeźby, które powstaną podczas tego wydarzenia będą później eksponowane w Tarnowie. „Strefa Żywiołów” odbywa się w ramach „Tygla Kultury” w Tarnowie, organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków.

Już dziś wieczorem będzie można zobaczyć występ tancerek grupy Shiva, pokazy klubu miłośników Garbusów czy wysłuchać koncertu.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A