Weekend w Klikowej
access_time 2007-08-10 19:09:16
Dwudniowy kontakt szerokiej publiczności z końmi huculskimi już w ten weekend umożliwi wszystkim chętnym Stadnina Ogierów w Klikowej. Wydarzenie związane jest z II Międzynarodowym Czempionatem Koni Rasy Huculskiej.


Podczas dwudniowej imprezy, która zaplanowana została na sobotę i niedzielę, z pewnością nie będzie nudził się nikt, kto ukochał konie. W sobotni poranek już od ósmej rozpocznie się prezentacja klaczy, ogierów oraz klaczy wraz ze źrebiętami. Pokazy te podzielone będą według kategorii wiekowej na dwie grupy: w pierwszej znajdą się 'hucuły' od roku do ośmiu lat, w drugiej zaś starsze. Jak mówi Maria Tomaszkiewicz ze Stadniny Ogierów w Klikowej, do rywalizacji staną konie z przytarnowskiej hodowli oraz należące do prywatnych stadnin z najróżniejszych zakamarków Polski. Jak na międzynarodową imprezę przystało, o miano czempiona z polskimi końmi walczyć będą zwierzęta przywiezione z zagranicy. Wśród krajów, które na klikowskiej trawie będą miały swojego reprezentanta wymienić można Austrię, Czechy, Słowację czy Węgry.

Walka o tytuł najlepszego hucuła nie będzie jednak łatwa. Wśród konkurencji, które zostaną rozegrane podczas dwudniowego Czempionatu oprócz prezentacji znalazły się pokazy powożenia i ujeżdżania oraz 'ścieżka huculska' - konkurencja zręcznościowa rozgrywana na specjalnie przygotowanej trasie z przeszkodami.

Niedziela stanie pod znakiem pokazów użytkowych, które rozpoczną sie o godzinie 12:30. O 15:30 zaplanowano Pokaz Węgierski, w czasie którego powożący ubrani będą w tradycyjne węgrierskie stroje. Godzinę później będzie można podziwiać polskie stroje ludowe podczas Polskiego Pokazu Narodowego.

Około 16:00 tytuły czempionów oraz pamiątkowe puchary wręczy Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara. Po 17:15 II Międzynarodowy Czempionat Koni Rasy Huculskiej przejdzie zaś do historii.

Tomawsz Budzik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A