Oszuści wciąż grasują
access_time 2007-08-14 09:45:27
Tarnowska Policja ponownie przestrzega przed oszustwami. Ofiarami tych, które ostatnio mają miejsce w Tarnowie i okolicach padają najczęścniej osoby starsze. Schemat działania oszustów jest bardzo podobny - podają się oni za rodzinę wybranej wcześniej ofiary, a następnie proszą o pożyczenie mniejszej lub większej sumy.


Nieznana osoba podająca się za kuzynkę 60 letniej tarnowianki sugerując jej swą ciężką sytuację materialną skłoniła poszkodowaną do zaciągnięcia kredytu bankowego w wysokości 15 000 zł, które to pieniądze przekazała wskazanemu przez „kuzynkę” mężczyźnie w rejonie swojego miejsca zamieszkania.
Tarnowska Policja po raz kolejny apeluje, szczególnie do osób starszych i samotnych o zachowanie daleko idących środków ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i informowanie o jakichkolwiek podejrzeniach Policje pod nr. 997 lub bezpłatny numer telefonu zaufania 0 800 10 70 70.

Inne działania tarnowskiej ppolicji:

W godzinach nocnych w Tarnowie na ul. Bitwy pod Monte Cassino nieznany sprawca prawdopodobnie przy użyciu betonowego słupka dokonał całkowitego zniszczenia klawiatury bankomatu usytuowanego przy sklepie na szkodę Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Podjęte przez policjantów KP Tarnów Centrum działania pozwoliły zatrzymać sprawcę uszkodzenia mienia 25 letniego, będącego w stanie nietrzeźwym mieszkańca Tarnowa, którego osadzono w Izbie Wytrzeźwień. Trwa wyliczanie strat.

Komentarze...