Uratuj mi życie - 19 sierpnia - Mościce
access_time 2007-08-16 11:26:38
„Uratuj mi życie” – to hasło imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, na terenach zielonych wokół Mościckiego Centrum Kultury. Piknik jest odpowiedzią na dramatyczny apel szpitali o uzupełnienie braków tej życiodajnej tkanki. W spotkaniu weźmie udział członek Komisji Zdrowia Rady Miejskiej Robert Wardzała.

Jego rola będzie potrójna. Po pierwsze radny namawiać będzie do honorowego oddawania krwi, w wielu przypadkach niezbędnej, by uratować życie. Robert zaprasza również mieszkańców do rozmowy i zgłaszania problemów dnia codziennego. Podczas tego nietypowego „plenerowego dyżuru radnego” będzie można opowiedzieć o bolączkach życia w Tarnowie i pomysłach na ich rozwiązanie. Zostaną one zaprezentowane w formie interpelacji oraz wniosków na najbliższej, wrześniowej sesji samorządu.

To jeszcze nie koniec. Radny, który jest także żużlowcem Unii Tarnów, proponuje wszystkim chętnym przejażdżkę motorem crossowym. „Kto jeszcze nie spróbował, powinien to zrobić. Szybkie tempo, poznanie możliwości motocykla i wiatr we włosach, są jedyne w swoim rodzaju. Od początku sezonu wiosenno – letniego uczestniczyłem w kilkudziesięciu takich pokazach. Zawsze towarzyszyło im ogromne zainteresowanie” – mówi Robert Wardzała.

Żużlowiec pozytywnie odpowiada na zaproszenia organizatorów różnych imprez na powietrzu. Był gościem m.in. pikniku w Gimnazjum Nr 11 i Szkole Podstawowej Nr 1 w Tarnowie, Zespole Szkół Sportowych i przedszkola w Mościcach. Wziął udział w festynach w Wojniczu, Szczurowej, Nowodworzu, Błoniu, Tarnowcu oraz w „Moto Sobocie” zorganizowanej przez Sekcję Ruchu Drogowego KMP i Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Niedzielna impreza rozpoczyna się w samo południe. Oficjalna inauguracja pikniku z atrakcjami, planowana jest na 15.00. Zagrają zespoły muzyczne z regionu tarnowskiego, będą konkursy z nagrodami, park rozrywki dla dzieci, gastronomia i gwiazda wieczoru - Andrzej Rybiński. Przed rokiem w tym samym miejscu udało się zebrać aż czternaście litrów krwi. Oby tym razem było jej jeszcze więcej. Organizatorami są: Mościckie Centrum Kultury, Klub Honorowych Dawców Krwi im. Tytusa Chałubińskiego przy Zakładach Azotowych i Parafia NMP Królowej Polski w Mościcach.

Komentarze...