Sprawdzą wiedzę o lasach
access_time 2007-05-25 12:59:25
30 maja odbędzie się czwarta edycja konkursu Wiedzy o Lasach organizowanego przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie, i Nadleśnictwo Gromnik. W konkursie rywalizować będzie 58 gimnazjalistów z regionu tarnowskiego.

Konkurs Wiedzy o Lasach organizowany po raz czwarty przez Urząd Miasta Tarnowa, Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza i Nadleśnictwo Gromnik ma zasięg regionalny, weźmie w nim udział 58 gimnazjalistów z terenu Nadleśnictwa Gromnik, w tym również młodzież z Tarnowa. Tematyką konkursu będzie m.in. ogólna wiedza na temat lasów występujących w Polsce, podstawowe pojęcia związane z gospodarką leśną i łowiecką oraz formy ochrony przyrody.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmierzą się z pisemnym testem, po którym zostaną wyłonieni finaliści. Drugi, finałowy etap będzie polegał na rozpoznawaniu gatunków drzew, roślin i zwierząt chronionych oraz przedmiotów związanych z pracą leśników.

Konkurs odbędzie się w sali konferencyjnej budynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie (al. Solidarności 5-9).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A