Pochwalili się wiedzą
access_time 2007-06-01 11:30:48
30 maja w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbył się finał IV Regionalnego Konkursu wiedzy o lasach. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów z terenu Nadleśnictwa Gromnik.

Tematyka turnieju obejmowała ogólną wiedzę o lasach występujących w Polsce, podstawowe wiadomości związane z gospodarka leśną i łowiecką, znajomość gatunków roślin i zwierząt występujących w lasach Pogórza Karpackiego, wiedzę o gatunkach poddanych ochronie prawnej.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, Nadleśnictwo Gromnik, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 35 finalistów reprezentowało szkoły w Tarnowie, Skrzyszowie, Zakliczynie, Rzuchowej, Szynwałdzie, Gromniku, Zalasowej, Rzepienniku Biskupim.

Najlepszą wiedzą mogli pochwalić się:

  1. miejsce Kamila Migdał Gimnazjum w Zakliczynie.
  2. miejsce Krystian Czernecki Gimnazjum w Rzuchowej.
  3. miejsce Michał Witek Gimnazjum Nr 6 w Tarnowie.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna tarnowskiego Gimnazjum Nr 6. W kategorii dodatkowej – rozpoznawania głosów ptaków – najlepsza okazała się Krystyna Michalczuk z Gimnazjum Nr 11 w Tarnowie.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszystkim finalistom wręczono upominki ufundowane przez organizatorów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A