Niebezpieczne TIR-y
access_time 2007-07-04 09:16:54
Wielotonowe i wieloosiowe pojazdy ciężarowe są niebezpieczne; jak się okazuje nie tylko dla innych uczestników ruchu, lecz również dla ich posiadaczy, posiadaczy cennych przecież aut z ładunkem. W ciągu ostatniej doby tarnowscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących TIR-ami. Jeden z nich prowadził skradziony w Polsce pojazd, drugi zaś uszkodził zaparkowany i na szczęście pusty pojazd.


W miejscowości Łopoń na drodze K-4 policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli sam. marki Scania kierowany przez obywatela Ukrainy. W trakcie sprawdzeń ustalono, że pojazd ten w dniu 23 czerwca br został skradziony w Zawierciu mieszkańcowi tej miejscowości. Przeprowadzone specjalistyczne badania wykazały, że ciągnik jak i naczepa noszą ślady przerabiania numerów nadwozia. Kierowcę zatrzymano w policyjnych aresztach.

3 bm godz. 23.45 w Ładnej na parkingu stacji benzynowej kierujący ciężarowym Man-em 48 letni mieszkaniec Ukrainy wykonując manewr cofania najechał na zaparkowany sam. Renault Megane. Badanie kierującego wykazało w wydychanym powietrzu 3 promille alkoholu. Został zatrzymany do trybu przyspieszonego.

W godzinach nocnych w m. Biała nieznzni sprawcy, po uprzednim wybiciu szyby w oknie sklepu spożywczego i przecięciu kraty dostali się do wnętrza skąd skradli gotówkę w kwocie 800 zł, papierosy, bilety MPK, 2 zgrzewki piwa i kilka butelek wódki. Straty wyniosły 2300 zł. Poszkodowaną jest mieszkanka Tarnowa.

4 bm godz. 1.00 w Tarnowie na pl. Kazimierza dwaj sprawcy, wykorzystując fakt zgubienia kluczyka do samochodu Honda Logo własności mieszkanki Dąbrowy Tarnowskiej dostali się do środka pojazdu, usiłując dokonać jego kradzieży. W wyniku pościgu policjanci KPTC zatrzymali złodziei 18 latka z Tarnowa i rówieśnika z Bogumiłowic.

Komentarze...