Bilardowe wakacje w Dębicy
access_time 2007-07-04 09:42:05
Wczoraj, w dębickim klubie bilardowym Pino Ventor ruszył cykl zajęć poświęconych nauce tego stosunkowo nowego sportu. Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje we wtorki i środy od godziny 14:00-17:00.

Organizatorami zajęć są klub Pino oraz Urząd Miasta Dębica. Na spotkania uczęszczać mogą wszyscy ci, którzy nie skończyli jeszcze piętnastego roku życia. W każdy wtorek i środę, w godzinach od 14:00 do 17:00 będzie można poznać zasady gry w bilard, taktykę potrzebną do wygrywania oraz podstawy sędziowania.

Zajęcia prowadzi trener SKB PINO Piotr Kędzior oraz zawodnicy PINO VENTOR, między innymi Michał Kędzior (kilkukrotny Mistrz Polski Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów itp.) Monika i Sylwia Ząbek (kilkukrotnie brąz i srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów, kadrowiczki reprezentacji Polski Juniorów), Bartłomiej Pondo, Wojciech Krzeszowiec, Sebastian Tabor.

Bezpłatne zajęcia obejmują:

  • Naukę postawy bilardowej
  • Naukę podstawowych zasad i gry w bilard - w odmianę: 9 BIL, 8 BIL i 14/1
  • Naukę podstawowych zasad sędziowania
  • Zapoznanie się z charakterem i metodami organizacji turniejów
  • Prelekcje gier i trików bilardowych, połączonych z wykłądami i wyświetlaniem meczy na telebimie


Zapisów dokonać można na początku zajęć, od początku do końca lipca w każdy wtorek i środę. Fascynaci balarda mile widziani.

Komentarze...