Konserwacja starych ksiąg
access_time 2007-07-05 15:57:56
W dniu wczorajszym przekazano do oprawy i konserwacji 203 księgi stanu cywilnego i skorowidze znajdujące się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tarnowie. Są wśród nich m.in. księgi z Izraelickiego Okręgu Metrykalnego za lata 1907 - 1909. Ich uratowanie będzie kosztowało miasto około 10 tysięcy złotych.

10 tysięcy złotych wyniesie koszt oprawy i konserwacji 203 starych ksiąg stanu cywilnego będących w posiadaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie. Prace wykonuje Spółdzielnia Inwalidów Tarnospin z Tarnowa, a wśród zaplanowanych w roku bieżącym do konserwacji dokumentów znajdują się między innymi księgi z Izraelickiego Okręgu Metrykalnego za lata 1907 - 1909.

W tarnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego przechowywanych jest ponad 1500 ksiąg dokumentów. Od trzech lat co roku pewna ich liczba zostaje poddana konserwacji. Czynności te będą powtarzana co roku, aż wszystkie księgi USC poddane zostaną renowacji.
  Podsumowane zostały również statystki Urzędu Stanu Cywilnego za pierwsze półrocze bieżącego roku. Liczba spraw i klientów sukcesywnie rośnie, świadczą o tym statystyki, z których wynika, że w ciągu sześciu miesięcy wydano w Tarnowie więcej aktów małżeństwa i urodzenia niż przed rokiem, a liczba klientów zwiększyła się po ponad tysiąc osób.

Komentarze...