Projekt „Wspólna Europa” zakończony- jak uczniowie mogą uczyć się angielskiego
access_time 2007-12-28 10:27:35
Dnia 20 grudnia w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu odbyła się prezentacja, będąca podsumowaniem działań realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Wspólna Europa”.

Projekt realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Wszystkie działania edukacyjne realizowane były wspólnie z młodzieżą węgierską z zaprzyjaźnionej szkoły w Jaszalsoszentgyorgy i trwały od czerwca do grudnia 2007 roku. Głównym celem projektu było jest stymulowanie nauki języka angielskiego poprzez doświadczenie kontaktu z inną kulturą i szerokim wykorzystaniu technologii informacyjnej i Internetu. W ramach realizacji projektu przygotowane zostały materiały anglojęzyczne promujące szkoły i gminę Tarnów, zorganizowany został gminny konkurs na najlepszą prezentację multimedialną.

Uczniowie z Tarnowca uczestniczyli w warsztatach konwersacyjnych z języka angielskiego i innych przedsięwzięciach, o realizacji których opowiedzieli podczas uroczystej prezentacji. Wzięli w niej udział zaproszeni goście na czele z Zastępcą Wójta Gminy Tarnów Elżbietą Chrząszcz, radnymi Tarnowca, dyrektorami, nauczycielami, uczniami ze szkół z Gminy Tarnów.

Uroczystość rozpoczęła się scenką Playground, którą zaprezentowali najmłodsi uczniowie uczestniczący w projekcie. Gimnazjaliści przedstawili współczesną wersję Czerwonego Kapturka w języku angielskim. Uczestnicy projektu podzielili się własnymi wrażeniami związanymi z udziałem w projekcie. Prezentację zakończyła „Cicha noc”, którą zespół Remedium wykonał w kilku europejskich językach.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu Anna Chmura złożyła serdeczne podziękowanie nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w realizację projektu „Wspólna Europa”. Głównym koordynatorem projektu w szkole, a także autorką wniosku jest Urszula Kalita. Wspierali ją nauczyciele: Monika Wzorek, Marta Przeszłowska, Alicja Barwa, Bernadetta Maguda, Małgorzata Pamuła, Dawid Burzawa, Agnieszka Woźniak i Lucyna Onak. Podczas prezentacji wszyscy uczniowie uczestniczący w Gminnym Konkursie „Cudze chwalicie…” otrzymali nagrody, które wręczyły Elżbieta Chrząszcz i Anna Chmura. I miejsce zdobył Jarosław Pieprzak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej. Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół podstawowych w Błoniu i Porębie Radlnej. Specjalne wyróżnienie natomiast otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łękawce.

Komentarze...