Artystyczny bunt przeciwko przemocy, narkotykom... (zdjęcia, nagrania)
access_time 2008-01-05 15:49:56
W kawiarni Alchemik prezentowali swoje obrazy, grafiki, fotografie, komiksy tarnowscy artyści: Gipson(Konrad Słowik), Bago Zonde, Katarzyna Fleszar i Jacek Zabawa. Oprawę muzyczną wernisażu stworzyły zespoły Endscreen i The Way.
fot. Michał StańczykW urokliwym, klimatycznym miejscu, w kawiarni Alchemik odbyła się impreza profilaktyczna pod hasłem "Grunt to bunt: przeciw przemocy! przeciw narkotykom!". Pomysłodawcami tej cennej inicjatywy - jak podkreślali pracownicy Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy - Marta Sowińska-Kantor i Sebastian Mazgaj - była tarnowska młodzież ze środowisk podkulturowych. Współcześnie często spotykamy się z problemami przemocy, czy uzależnień i tragedii ludzkich, które się z tym wiążą.

"Ludzie, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy, chcą pokazać, że bunt może też inicjować jakiś ciąg zmian progresywnych, rozwijających człowieka. Jest to też jakiś głos, który mówi o tym, że nie chcemy wokół siebie przemocy, narkotyków, chcemy mieć ten świat lepszy." - mówi Sebastian Mazgaj.

Podczas wernisażu swoje prace zaprezentowali Gipson(Konrad Słowik), Bago Zonde, Katarzyna Fleszar i Jacek Zabawa. Jeden z twórców - Gibson z pewnością bardzo dobrze czuł się w progach Alchemika, bo wiele jego prac już było prezentowanych w tej "małej" przyjaznej artystom "galeryjce".

Organizatorzy imprezy za pośrednictwem mediów chcieli złożyć szczególne podziękowania przyjaciołom - są to Meru, Babcia i Łosza, którzy włożyli mnóstwo energii, kreatywności i zaangażowali się w to, aby impreza doszła do skutku.

Niespodzianką wieczoru był koncert rockowy zespołów Endscreen i The Way.

Skąd pomysł na taką wystawę?


lub->POBIERZ


Czy kryzys dotyka każdego z nas?


lub->POBIERZ


Czy działania profilaktyczne są skuteczne?


lub->POBIERZ


tekst i nagrania: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...