Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego
access_time 2008-01-17 09:29:06
W sobotę i niedzielę 2-3 lutego w tarnowskiej hali widowiskowo-sportowej „Jaskółka” rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego, w którym wystąpią najlepsze polskie zespoły, składające się z zawodników urodzonych w 1997 roku i młodszych. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Sportowy Tarnovia, Urząd Miasta Tarnowa pomoże w organizacji turnieju.

W Halowym Turnieju Piłki Nożnej Orlików im. Antoniego Barwińskiego W Tarnowie wystąpi 12 czołowych drużyn naszego kraju, zespoły zostaną podzielone na trzy grupy po cztery drużyny. Eliminacje odbędą się w sobotę 2 lutego (początek godz. 10), natomiast finały rozgrywane zostaną w niedzielę 3 lutego od godz. 9.

Obok dwóch drużyn Tarnovii, kibice będą mogli zobaczyć w akcji młodych piłkarzy Legii Warszawa, Cracovii, Kolportera Korony Kielce, Stali Mielec, Piasta Gliwice, Górnika Zabrze, Motoru Lublin, Stali Rzeszów, MOSiR-u Bochnia i Dunajca Nowy Sącz.
Do rozpoczęcia turnieju pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie, dlatego wszyscy chętni chłopcy z rocznika 1997 lub młodsi, którzy chcą spróbować swoich sił w tym turnieju i zagrać w meczach, mogą to uczynić występując w zespole Tarnovii. Wcześniej chętni i czujący się na siłach zawodnicy powinni zgłosić się na trening do trenera Janusza Kubonia. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 15.45 w hali sportowej MKS Tarnovia. Po sprawdzianach, jakie zostaną przeprowadzone podczas treningów, najlepsi z zawodników zostaną wytypowani przez trenera do drużyny, która wystąpi w lutowym turnieju.

Organizatorem zawodów jest MKS Tarnovia, przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa. Turniej odbywa się pod patronatem tygodnika TEMI.

Komentarze...