Czarna seria na drogach gminy Radłów
access_time 2008-04-29 13:04:39
Wczorajszego dnia na terenie Gminy Radłów miały miejsce dwa wypadki drogowe, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w Biskupicach Radłowskich natomiast druge w miejscowości Zabawa.

28 kwietnia na terenie gminy Radłów doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy wypadek miał miejsce w miejscowości Biskupice Radłowskie o godz. 07.05. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford i Peugeot. Pierwsi na miejscu zdarzenia przybyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Zabawy i Biskupic Radłowskich, oraz zespół karetki pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Prowadząca samochód marki Peugeot została ranna, a następnie przewieziona do szpitala. Dwójka osób podróżująca samochodem Ford poniosła śmierć na miejscu.

Po zakończeniu czynności przez prokuratora i policję ruch drogowy został przywrócony. Na czas prowadzenia działań ratowniczych droga nr 975 była zablokowana, ruch odbywał się wyznaczonymi przez policję objazdami. W działaniach udział brał zastęp Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych, łącznie 15 strażaków.

Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Zabawa gdzie na drodze gminnej doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Hyundai z ciągnikiem rolniczym. Kierowca samochodu osobowego z lekkimi obrażeniami opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca ciągnika został częściowo uwięziony w pojeździe. Po wydostaniu się pomocy udzielił mu lekarz z pobliskiego ośrodka zdrowia, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala. Przybyła na miejsce jednostka OSP Zabawa zabezpieczyła teren zdarzenia i pojazdy oraz wstępnie zorganizowała objazd na czas prowadzonych działań ratowniczych.

Po ponad trzech godzinach działania ratownicze zostały zakończone, a ruch drogowy przywrócony. W akcji udział brały zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zabawy oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z JRG Nr 1 w Tarnowie, łącznie 10 strażaków.


Info i zdjęcia: PSP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A