Dzieci mogą pomóc rówieśnikom z krajów misyjnych
access_time 2008-04-29 14:36:00
Dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii świętej mogą pomóc rówieśnikom z krajów misyjnych. W parafiach diecezji tarnowskiej w białym tygodniu zostanie zorganizowany dzień misyjny. Dzieci będą mogły dobrowolnie podzielić się prezentami. W ubiegłym roku do akcji przystąpiło 236 parafii. Zebrano ponad 138 tysięcy złotych.

Organizatorzy twierdzą, że trudno w mentalności wiernych zmienić zwyczaj dawania dzieciom drogich prezentów, dlatego warto przynajmniej zachęcać najmłodszych, że można nimi się podzielić, choćby w minimalnym stopniu. - Nie chodzi tylko o zebranie ofiar od dzieci. Ważne jest, aby wiedziały, że mogą pomóc, że na innym kontynencie mieszkają w trudnych warunkach inne dzieci - mówi ks. Krzysztof Czermak wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji.


Mówi ks. Krzysztof Czermak wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji:


lub->POBIERZ
Ofiary będą tworzyć papieski fundusz misyjny, który realizuje projekty dla dzieci z krajów misyjnych. Wsparte zostaną budowy szkół, przedszkoli, oraz akcja dożywiania dzieci. Niektóre parafie zaproszą także misjonarzy, którzy opowiedzą najmłodszym o swojej pracy. W szkołach będą także specjalne katechezy. Do kopert dzieci dołączą napisane przez siebie lub rodziców modlitwy za dzieci z krajów misyjnych, oraz rysunki bochenków chleba, które chciałyby ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych.
W białym tygodniu dzieci złożą dowolny dar podczas Mszy świętej. To także okazja, aby zaangażować się w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które w tym roku obchodzi jubileusz 150-lecia istnienia w Polsce.


Przygotowała: Ewa Biedroń z Radia RDN Małopolska

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A