Obiad dla każdego ucznia
access_time 2008-05-02 13:01:53
Trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych z budżetu państwa pozyskał samorząd Gminy Tarnów na urządzenie i doposażenie stołówek szkolnych na terenie gminy.

- Kwota, jaką udało nam się pozyskać do budżetu z zewnątrz jest niebagatelna – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. - Pozwoli nam ona na zrealizowanie naszego planu, aby każdy uczeń na terenie gminy miał zapewniony dostęp do posiłku w szkole. Część pieniędzy już przeznaczyliśmy na wykonanie nowoczesnych, spełniających najnowsze wymogi mebli ze stali kwasoodpornej, część wydamy na remonty, a jak sądzę starczy także na urządzenia takie, jak na przykład kuchenki, lodówki, okapy czy patelnie – dodaje.

Stołówka w każdej szkole – tak w jednym zdaniu można by streścić plany samorządu gminy Tarnów w zakresie dożywiania uczniów. - Praktycznie zostaną one zrealizowane dzięki pieniądzom, jakie udało nam się pozyskać – konkluduje zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz. W tym celu gminny samorząd wdrożył nowatorskie rozwiązanie. W małych szkołach, do których uczęszcza tylko po kilkudziesięciu uczniów, a utrzymanie stołówki byłoby zbyt kosztowne, zostały urządzone punkty wydawania obiadów przygotowywanych przez stołówki działające przy dużych szkołach w sąsiednich miejscowościach. W ten sposób obiady z Woli Rzędzińskiej dowożone są do Jodłówki-Wałek i ze Zgłobic do Błonia, a w niedługim czasie stołówka w Tarnowcu zacznie przygotowywać obiady dla uczniów z Zawady.

Szkolne obiady cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Na przykład w Jodłówce-Wałkach, gdzie od niedawna posiłki są dowożone, ponad 90% uczniów korzysta z możliwości zjedzenia obiadu w szkole.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A