Harcerskie zimowisko
access_time 2008-02-11 09:36:44
W ramach Harcerskiej Akcji Zimowej 2008, prowadzonej przez Związek Harcerstwa Polskiego, tarnowski Hufiec im. gen. Józefa Bema zorganizował zimowisko dla harcerzy i młodzieży tarnowskich szkół. Zimowisko które odbyło się w dniach 4-9 luty 2008 zlokalizowane było w Jodłówce Tuchowskiej na terenie Domu Wczasów Dziecięcych, w jednym z najatrakcyjniejszych zakątków Pogórza Ciężkowickiego.

- Program zimowiska został opracowany dla harcerzy i tarnowskiej młodzieży, tak aby mogli spędzić ferie zimowe nie tylko w zorganizowanej i bezpiecznej formie, ale również w sposób przyjemny i atrakcyjny - mówi komendant zimowiska dh pwd Katarzyna Mróz. – Podstawowym celem zimowiska które odbyło się pod hasłem przewodnim „Tropem bohaterów” jest kultywowanie tradycji regionalnych oraz historii przebiegu walk partyzanckich w czasie II wojny światowej w naszym regionie.

Korzystając z doskonałej pogody harcerze podziwiali piękno Pogórza Ciężkowickiego podczas wycieczek na Brzankę i do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Młodzi harcerze mieli też okazje do niecodziennego spotkania z dh mjr Jerzym Pertkiewiczem, uczestnikiem walk partyzanckich, żołnierzem batalionu Barbara z 16 pułku piechoty Armii Krajowej.

Tegoroczne zimowisko spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych harcerzy, których grupa licząca 50 druhen i druhów wypoczywała kultywując harcerskie tradycje. Tarnowscy harcerze zapowiadają organizację zimowiska w przyszłym roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A