Uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Oddają Krew
access_time 2009-03-21 10:28:37
W ubiegłą środę, 18 marca, uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych już po raz drugi w tym roku szkolnym wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. W akcji wzięło udział 31 uczniów z czego 25 honorowo oddało krew.

Tym razem akcja odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie przy szpitalu Edwarda Szczeklika. Każda z osób, które w tym dniu dołączyły do grona krwiodawców oprócz zestawu czekolad otrzymała gadżety związane z honorowym krwiodawstwem PCK.

Polski Czerwony Krzyż promując krwiodawstwo oraz organizując akcje poboru krwi podkreśla, że oddawanie krwi jest najpiękniejszym czynem humanitarnym, a krew oddawana jest honorowo, czyli bezinteresownie na rzecz ratowania zdrowia i życia wszystkich tych, którzy jej potrzebują. Oddając zupełnie anonimowo krew nigdy nie wiemy, do kogo ona trafi, kogo może ocalić: chore dziecko, ofiarę wypadku, czy pacjenta na stole operacyjnym, czy wśród tych osób nie znajdzie się ktoś z naszych znajomych lub najbliższych.

W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi. Zdarza się jednak, że tego bezcennego leku brakuje. Dlatego można śmiało powiedzieć, że młodzież przez swoją ofiarność uratowała niejedno ludzkie życie.

Akcję z ramienia szkoły koordynowała Jolanta Florka – opiekunka SK PCK.

Komentarze...