"Bezpieczne wakacje 2008" - czyli jak Policja ma zamiar zapewniać bezpieczeństwo podczas wypoczynku
access_time 2008-06-25 13:00:35
Tarnowska policja jak co roku szczególnie starannie przygotowuje się do okresu letnich wakacji. Wzorem lat ubiegłych prowadzona będzie akcja „Bezpieczne wakacje”. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa podczas wakacji dzieciom i młodzieży, ale odwiedzający nas turyści i osoby wypoczywające w naszym mieście i powiecie także będą mogli czuć się bezpiecznie.

Pamiętajmy, że nie wszystkie dzieci wyjadą na wakacje, a nadmiar wolnego czasu połączony z brawurą i niedostateczną opieką ze strony dorosłych sprzyja niestety nieszczęśliwym zdarzeniom. W okresie letnim notuje się zwiększoną liczbę wypadków drogowych z udziałem dzieci, utonięć na dzikich kąpieliskach, wypadków związanych ze skokami „na główkę” do płytkiej wody i wiele innych zagrożeń jakie czekają na nasze dzieci w tym okresie.

Dlatego też Policja planuje wzmożone działania prewencyjne w miejscach grupowania się młodych ludzi zwłaszcza na osiedlach, parkach, boiskach szkolnych, lokalach rozrywkowych. Szczególną uwagę zwrócimy na miejsca oferujące alkohol i papierosy, aby nie dochodziło w nich do sprzedaży używek osobom nieletnim. Nie mogą czuć się bezpiecznie także dilerzy oraz używający narkotyków. Nadzorem objęte zostaną kolonie i półkolonie, gdzie przeprowadzane będą pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu – zasad zachowania nad wodą, bezpiecznym poruszaniem się po drogach, zachowaniem w stosunku do osób nieznajomych.

Czuwać będziemy także nad zapewnieniem bezpiecznego przebiegu imprez organizowanych na terenie miasta oraz powiatu. Współpracę w tym zakresie prowadzimy z Kuratorium Oświaty oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Więcej patroli pojawi się także na terenie dworców kolejowych i autobusowych.- mówi Rzecznik Tarnowskiej Policji.

„Bezpieczne wakacje” to także okres wzmożonej pracy tarnowskiej drogówki. Już teraz trwa zapoczątkowana 1 czerwca akcja „Rowerem bezpiecznie do celu”, która zakończy się 31.08.08r. W ramach akcji sprawdzane jest wyposażenie rowerów zwłaszcza prawidłowe oświetlenie, zwraca się również uwagę na zachowanie rowerzystów na drodze oraz stosunek innych uczestników ruchu do właścicieli jednośladów. Na taryfę ulgową nie mogą liczyć kierowcy jadący na „podwójnym gazie” i łamiący przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza przekraczający dozwoloną prędkość. Drogówka zapowiada także zwiększona liczbę kontroli na trasach autobusów.

Uwadze nie umknie także nadzór nad kąpieliskami. Działaniami patrolowymi objęte będą akweny Niwka, Radłów, Bobrowniki, Komorów rzeki Dunajec oraz Biała i inne. Funkcjonariusze będą kontrolować, czy osoby spędzające czas nad wodą nie stwarzają zagrożenia sobie i innym- czy przestrzegane są przepisy dotyczące zakazu kąpieli w miejscach niedozwolonych, czy nie łączy się kąpieli z alkoholem, a dzieci nad wodami moją zapewniona należytą opiekę, czy nie dochodzi do nielegalnego połowu ryb. W tych działaniach współpraca nawiązana jest z WOPR-em, Państwową i Społeczną Strażą Rybacką, Polskim Związkiem Wędkarskim oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta i OHP.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A