Wystawy Niezależnej Grupy Artystycznej Postscriptum pt. ”Muzyczne inspiracje”
access_time 2008-08-14 15:14:15
Tarnowskie Centrum Kultury oraz Niezależna Grupa Artystyczna Postscriptum zapraszają na wernisaż wystawy, który odbędzie się w galerii TCK 22 sierpnia o godzinie 18.00. Wystawa ta, na której zagości malarstwo, fotografia i grafika, gościła będzie w galerii TCK do 10 września. Wstęp wolny.

Tarnowskie Centrum Kultury pragnie wspierać inicjatywy młodych twórców i tym samym dać im szanse zaprezentowania się szerszej publiczności. Jest to kolejna wakacyjna wystawa tak młodych artystów, którzy pragną Państwa zainteresować, zaintrygować i poruszyć swoją twórczością. Tym razem młodzi artyści zainspirowani utworami muzycznymi, wypowiadają się poprzez malarstwo, grafikę i fotografię, a tym samym dają nam szansę poznania, jakie muzyka budzi w nich emocje.

Grupa Postscriptum to niezależna formacja młodych utalentowanych ludzi, którzy wspólnie pragną tworzyć i rozwijać się w różnych kierunkach sztuki. Ci młodzi twórcy poruszają się na wielu polach działań artystycznych, takich jak: malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia, grafika oraz film. Członkowie grupy bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach: aukcjach charytatywnych, plenerach integracyjnych i innych. Grupa Postscriptum została założona przez Piotra Dworaczyńskiego, Mateusza Kijaka, Michała Martynowa oraz Konrada Słowika, a obecnie do grupy należą także: Krzysztof Maniak, Grzegorz Wójcik, Katarzyna Fleszar i Paulina Uriasz. Każdy z członków grupy przemyca jakoś cząstkę siebie w twórczości, coś niezwykle osobistego i dzięki temu ich wystawy pełne są emocjonalnego ładunku i silnie oddziałują na widza. Gościnnie, wraz z grupą Postscriptum, w wystawie weźmie udział Artur Smoła.

Michał Martynów - uczeń piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie, interesuje się muzyką, filmem, grafiką, malarstwem. zamierza wkrótce dołączyć do grona studentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Wyraża się głównie poprzez malarstwo, a w nim własne nastroje, uczucia i myśli.

Konrad Słowik - Tarnowianin od urodzenia, czyli od 1982 roku. Jego przygoda z fotografią trwa od 2004 roku, a przez ten czas zdążył już zdobyć szereg nagród i wyróżnień. Głównie podejmuje temat codzienności, w fotografii stara się obnażyć emocje portretowanych osób, a widza zachęcić do refleksji.

Krzysiek Maniak - urodził się w Tuchowie w 1990 roku. Interesuje go sztuka najnowsza i w jej klimacie tworzy, najchętniej operując syntetyczną formą, poprzez nią kontrastem by skłonić do myślenia. Lubi malować rzeczy banalne, a poprzez swe działania twórcze pragnie wypromować siebie.

Grzegorz Wójcik - jest uczniem studium renowacji mebli w PLSP w Tarnowie. Interesuje go malarstwo i rzeźba oraz twórczość tarnowskich artystów. Przyświeca mu maksyma "najważniejsze to stać godnie przed obrazem, który stworzyliśmy".

Piotr Dworaczyński - urodził się w 1988 roku, w Tarnowie. Uczęszczał do tarnowskiej Szkoły Muzycznej i Liceum Plastycznego. Zajmuje się animacja komputerową, dotąd zrealizował trzy filmu, z których jeden zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Dozwolone do 21".

Katarzyna Fleszar - ma 19 lat, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Tarnowie. Zajmuje się fotografią, rysunkiem i tkanina artystyczną, ale ta pierwsza jest jej najbliższa i pod wpływem muzycznych inspiracji tworzy fotografie, które charakteryzują się ciekawym zestawieniem barw.

Paulina Uriasz - jest uczennicą szóstej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie. Maluje technika olejną, a inspiracje czerpie z przekazu, który uważa za najważniejszy, a który niosą dźwięki i słowa, zapisane w utworze muzycznym.

Matuesz Kijak - ma 18 lat i uczęszcza do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie. Zajmuję się rzeźbą i malarstwem. Na wystawie zaprezentuje malarstwo, które nawiązuje do tematu muzyki, a zawarte w nim pewne powtarzające się elementy maja symbolizować rytm.

Artur Smoła - urodził się w 1976 roku, pochodzi z Pilzna. Jest absolwentem prawa i obecnie robi aplikacje w tarnowskim sądzie, mieszka w Tarnowie. Maluje, a inspirują go, jak sam mówi: madonny zdystansowane wobec siebie, takie jak Kora, Blondie, Siouxie Sioux.

Zapraszamy na wernisaż i do odwiedzania galerii TCK, a więcej informacji o grupie Postscriptum można znaleźć na jej stronie www.postscriptum.selia.pl i zobaczyć przedsmak tego, co będzie można zobaczyć w TCK już od 22 sierpnia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A