Wszędzie zabrzmiał pierwszy dzwonek…
access_time 2008-09-01 13:37:14
Pierwszy września to znacząca data dla każdego ucznia. Wtedy bowiem zaczyna się rok szkolny. Mnóstwo dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli pojawiło się w szkołach, by uroczyście go rozpocząć.
fot. Michał StańczykTradycyjnie, jak co roku, rok szkolny zaczęła Msza święta z okolicznościowym kazaniem i błogosławieństwem na drogę zdobywania wiedzy. Tuż po niej uczniowie zjawili się na uroczystej akademii, gdzie mogli wysłuchać powitania Dyrektora Szkoły, a także listu Minister Edukacji Narodowej – Katarzyny Hall.

Również władze miasta Tarnowa wzięły udział w rozpoczęciu. Prezydent Ryszard Ścigała zawitał do Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Natomiast Wiceprezydenci: Dorota Skrzyniarz do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, Kazimierz Koprowski do Gimnazjum nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a Henryk Słomka-Narożański do Szkoły Podstawowej nr 15 im. gen. Józefa Bema. Tam też udadzą się na zakończenie roku.

Rok szkolny 2008/2009 to rok zmian. W szkole nie będzie mundurków, za to obowiązkowy będzie język obcy od początku szkoły podstawowej. A już za rok, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa, w całej edukacji odbędzie reforma.

Dodatkową akcją, związaną z rokiem szkolnym, jest „Bezpieczna droga do szkoły”. Straż Miejska i Policja będą sprawdzać bezpieczeństwo na przejściach przy szkołach, a także zwracać większą uwagę na jazdę kierowców w tych właśnie miejscach.

Po zakończonych uroczystościach dzieci i młodzież, wykorzystując ostatnie chwile wakacji, udali się do parków i restauracji, by tam powspominać wspólnie wakacje i zebrać siły przed dziesięciomiesięczną nauką…

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A