Finał Tygla Kultury
access_time 2008-09-06 22:20:07
Na tarnowskim rynku znów jest gorąco. I to nie za sprawą upałów, ale znanych już tarnowianom piecom węgierskim. Plenerowemu wypałowi towarzyszyły w piątkową i sobotnią noc koncerty i prezentacje performance.
fot. Michał StańczykTo wszystko w ramach Tygla Kultury, czyli autorskiego projektu Światosława Karwata. TK to działania artystyczne, realizowane we współpracy z innymi zaprzyjaźnionymi miastami (Zielona Góra, Edynburg, Berlin, Biała Cerkiew, Kostrzyn nad Odrą, Zgorzelec i Bielsko–Biała). W ramach Tygla Kultury, którego organizatorem jest tarnowski oddział ZPAP i Strefy Fantazji, działy się już w Tarnowie różne imprezy i przedsięwzięcia. M.in. zaprezentowane zostały prace tarnowskich artystów, projekcje festiwalu „Filmowa Góra”, pokazy konkursowe, „Screen Music Zone” Krzysztofa Borowca, „Strefa Magiczna” czy „Strefa Fantazji” – wystawy fotografimalarstwa i rzeźby w Galerii Miejskiej BWA.

Finał, czyli ”Strefa Żywiołów” rozpoczęła się od zwykłego rozładunku cegieł. Cegły szamotowe i koks – tylko tyle wystarczy, by powstał piec. Budowa niczym z klocków lego odbyła się w piątek. Sobota, w samo południe nastąpiło uroczyste rozpalenie pieców. Nie obyło się to bez udziału zaproszonych gości – przedstawicieli samorządu. Wieczorem na tarnowskim Rynku zrobiło się naprawdę bardzo gorąco. Takie „wysokie temperatury” utrzymają się do niedzieli, zaś w poniedziałek będzie można zobaczyć efekt wypalania – rzeźby.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A