„Podaj rękę swemu bratu…” - zabawa charytatywna
access_time 2008-11-20 08:32:09
23 listopada odbędzie się zabawa charytatywna w Środowiskowym Domu Samopomocy im. św. Kingi w Tarnowie. Zabawa ma na celu pozyskanie koniecznych środków na funkcjonowanie ośrodka. Specjalna Aukcja oraz obfity bufet będą dodatkowymi atrakcjami zabawy.

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Św. Kingi prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu istnieje w Tarnowie od 15 lat. Usytuowany jest w centrum miasta, stąd dogodny i łatwy dojazd. Budynek, w którym mieści się ŚDS im. św. Kingi jest własnością Diecezji Tarnowskiej.

Głównym zadaniem tego Ośrodka jest pomoc Osobom niepełnosprawnym fizycznie i intelektualnie, poprzez organizowanie zajęć terapeutycznych, rehabilitację, a także możliwość integracji w lokalnym środowisku. Dla najmłodszych uczestników w Placówce stworzona jest możliwość realizacji obowiązku szkolnego.

Obecnie do Środowiskowego Domu Samopomocy uczęszcza 65 osób w różnym wieku. Uczestniczą Oni w zajęciach prowadzonych przez zespół opiekuńczo-terapeutyczny oraz medyczno-rehabilitacyjny, który stanowią: psycholog, pedagodzy specjalni, rehabilitanci, instruktorzy terapii zajęciowej, pielęgniarki i opiekunki.

Dom utrzymuje się z dotacji otrzymywanej z budżetu Wojewody przekazywanej za pośrednictwem Urzędu Miasta oraz z pozyskiwanych ofiar i darowizn, niewielką część kosztów pokrywają Rodziny naszych Uczestników.

Na przestrzeni ostatniego roku w ŚDS dzięki dobrej współpracy i życzliwości Władz Urzędu Miasta Tarnowa i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzono wiele ważnych prac remontowych; min. wymieniono windę, wyposażono salę doświadczenia świata, został zakupiony sprzęt rehabilitacyjny.

Aktualnie największym problemem jest zgromadzenie funduszy na ocieplenie i odwodnienie budynku. Jest to sprawa bardzo pilna, ponieważ w budynku nie ma izolacji wewnętrznej i zewnętrznej, a grunt jest podmokły. Woda przedostaje się do piwnic budynku i zaczyna pojawiać się grzyb.

Stąd zrodził się pomysł zorganizowania zabawy charytatywnej pod hasłem „Podaj rękę swemu bratu…”, organizatorzy wierzą, że wspólna zabawa przyczyni się do pozyskania potrzebnych środków, dlatego też zaplanowano wiele ciekawych atrakcji; m. in: kiermasz prac wykonanych na terapii zajęciowej przez uczestników, loterię fantową, a także zorganizowana zostanie Wielka AUKCJA na której będą wystawione najciekawsze prace uczestników naszego domu.

O godzinie 12.30 dla fanów sportu coś szczególnego: do licytacji zostanie wystawiony strój sportowy Wspaniałej Siatkarki Agaty Mróz–Olszewskiej, podarowany przez męża pana Jacka Olszewskiego oraz zegarek z limitowanej serii, podarowany przez Siatkarkę panią Małgorzatę Glinkę.

Ponadto na aukcji zostaną wystawione obrazy podarowane przez Księdza Biskupa Ordynariusza Wiktora Skorca i Księdza Biskupa Wiesława Lechowicza. Nie zabraknie też wiele innych ciekawych rzeczy podarowanych na ten cel przez „Ludzi Wielkiego Serca i Złotych Rąk”.

Na balu nie obejdzie się bez dobrze zaopatrzonego bufeciku: pyszny bigos, smaczne niespodzianki podarowane przez tarnowskich Cukierników i Piekarzy, właścicieli zajazdu Dunajec. Nie zabraknie domowych wypieków, które podarują Rodzice i Opiekunowie Podopiecznych Domu.

Zabawa odbędzie się: 23 LISTOPADA 2008r. W KLUBIE „GWIAZDA”
PRZY ULICY KOPERNIKA 7
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE O GODZINIE 11.30


Organizatorzy - Wszyscy Pracownicy z ŚDS i Współorganizator Stanisław Bańbor, któremu już wyrażamy naszą wdzięczność za pomoc w zorganizowaniu tej zabawy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A