"Super Gwiazdy na Gwiazdkę" w Kinie Marzenie
access_time 2008-12-20 09:20:07
W przedświąteczny weekend zapraszamy do kina Marzenie na specjalne projekcje filmów dokumentalnych o ikonach muzyki rozrywkowej pod wspólnym hasłem "Super Gwiazdy na Gwiazdkę". Na seanse zapraszamy o godz. 18.00, od 19 do 21 grudnia.

Podczas pokazów zobaczymy filmy takie jak: "Metallica: Some Kind of Monster", "Rolling Stones: W blasku świateł", "George Michael: Inna Historia".

Na seanse zapraszamy od 19 do 21 grudnia 2008, wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 18.00.

"METALLICA: SOME KIND OF MONSTER", to nie tylko prezent od zespołu dla jego fanów, ale także film o procesie powstawania muzyki. O pełnym napięć, żmudnym poszukiwaniu wzajemnego zrozumienia i twórczego ducha. Jest zaprzeczeniem wizerunku grupy, która z wielką lekkością i konsekwencją kreuje kolejne "wielkie dzieła gatunku".

"To film o relacjach między ludźmi" - jak twierdzi Lars Ulrich, współzałożyciel Metallici i jej perkusista. Miesiące spędzone w studio, zmaganie się z twórczą niemocą, kłótnie, obawy przed ponownym wejściem na scenę, poszukiwania nowego basisty, eksperymenty muzyczne. Ten skomplikowany, a za razem pasjonujący okres pracy nad najnowszym albumem zakończył się olbrzymim sukcesem - płyta "St. Anger", stała się nr 1 w 30 krajach i sprzedała się w ponad 4,5 mln egzemplarzy.

Kino Marzenie, 19 grudnia (piątek), godz. 18.00

"ROLLING STONES W BLASKU ŚWIATEŁ" - Martin Scorsese pokazuje Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku jesienią 2006, Martin Scorsese zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu. Trudno nie docenić wkładu Rolling Stones w historie rock&rolla. Zespół, który powstał w Londynie w 1962 roku, wydobył wszystko co najlepsze z muzyki zespołów tworzących przed nim i stał się wzorem dla grup powstałych w późniejszym okresie. Tylko nielicznym udało się osiągnąć tyle co Stonesom. Każdy z albumów wydanych przez grupę we wczesnych latach twórczości – od The Rolling Stones z 1964 po Exile on Main Street z 1972 – jest kluczowy nie tylko dla zrozumienia muzyki tamtego okresu, ale także dla zrozumienia tej niezwykłej epoki.

Kino Marzenie, 20 grudnia (sobota), godz. 18.00

"GEORGE MICHAEL: INNA HISTORIA" - Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Georgea Michaela! Trwający ponad 95 minut film opowiada o życiu jednej z największych gwiazd muzyki pop, od rozpoczęcia kariery z grupą Wham! aż do ostatnich solowych sukcesów. Film jest swoistą spowiedzią, piosenkarz nie pomija nawet tak pikantnych szczegółów, jak pamiętne aresztowanie w toalecie w Los Angeles, gdzie uprawiał seks. "Miło jest móc czasem rozśmieszyć ludzi. Ja się śmiałem. To niezbyt wytworne być złapanym w toalecie bez spodni przez policjanta. Po czymś takim, po zrobieniu z siebie durnia wiedziałem, że muszę wyskoczyć z hitem". Nie brakuje również wyznań niezwykle osobistych; Michael opowiada o swoim zmarłym na AIDS przyjacielu Anselmo Feleppa oraz o śmierci matki. "Pojechałem na Święta do mojej rodziny, siedziałem przy stole wśród tych wszystkich ludzi i nie wiedziałem, czy mój partner, czy ten człowiek, którego kocham był śmiertelnie chory. I nie wiedziałem też, czy ja byłem śmiertelnie chory. Przeżywałem chyba największą samotność w życiu." Opowieści towarzyszą najbardziej znane utwory piosenkarza, fragmenty koncertów i teledysków, sceny z wręczania nagród Grammy itp.

Kino Marzenie, 21 grudnia (niedziela), godz. 18.00


Info: Kino Marzenie

Komentarze...